logo

reklam
04 Aralık 2013

″ Üçüncü havaalanı Batı’yı alarma geçirdi ″

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, İstanbul’a yapılacak olan 3’üncü havaalanının Batı’yı kaygı içerisine soktuğunu söyledi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, İstanbul’a yapılacak olan 3’üncü havaalanının Batı’yı kaygı içerisine soktuğunu söyledi.
Havacılıkta transfer merkezinin İstanbul olacağını belirten Müsteşar Habip Soluk, “Havacılık bir ticarettir. Fısıltı gazetelerinden yayıldığı kadarıyla Batı’yı bizim üçüncü havaalanımız oldukça ticari kaygının içerisine soktuğu söyleniyor. Gerçek payı olabilir. Çünkü transfer merkezi İstanbul olacaktır” dedi.
Amerika’da olan havacılık merkezinin 1995 yılından sonra Batı’ya kaydığının altını çizen Soluk, şöyle konuştu:
“Havacılık sektöründe yapılan yasal düzenlemeler ile sektör dünya havacılık sivil örgütlerinin tahmin ettiği 2015’i biz 2005 yılında yakaladık. Arkasından üçüncü havaalanı ile dünyanın en büyük havaalanını inşa etmeye koyulduk ve üçüncü havaalanımızın inşası İstanbul’da olacak. 1995’ten önceki havacılık merkezinin ticareti Amerika’daydı. Bu 95 yılından sonra Batı’ya kaydı. Şuanda Türkiye’ye kaymış durumda. İnşallah uzun süre Türkiye’den daha uzak doğuya kaymadan kalacaktır diye düşünüyoruz. Üçüncü havaalanımız özellikle transfer yolcusunda Türkiye’ye çok büyük katkılar sağlayacaktır. Ayrıca 60 noktaya bizim İstanbul 3. havaalanımızdan ya da ülkemizin herhangi bir havaalanından kalkıldığında 3 saatlik uçuş ile rahatlıkla varılacaktır.”
(İHA)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent