logo

reklam

10 OCAK Çalışan Gazeteciler günü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcı, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem, ” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ekrem Erdem mesajında şu ifadelere yer verdi:

“10 Ocak,  basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana Ülkemizde “ Çalışan Gazeteciler Günü ” olarak kutlanmaktadır.

Halkın çıkarlarını savunan ve kamuoyu oluşturan basın, katılımcı ve çağdaş demokrasi için vazgeçilmez konuma sahiptir. Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği  olarak tarafsız, doğru, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı  çerçevesinde, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak  halka aktarmak, basının başlıca görevi; doğru ve zamanında bilgi almak da vatandaşın en doğal hakkıdır. Bu nedenle toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarının  çalışma koşullarını kolaylaştırmak  hepimizin görevidir.

Gücünü kamudan, kamunun çıkarlarını savunmaktan alan basın, meslek ilkeleri ışığında halkı doğru ve tarafsız bilgilendirme misyonunu yerine getirmediği takdirde kendi kendini inkar etmiş olacağı gibi güç kaynağını da kendi elleriyle kesecektir. Bu anlamda yansız ve ilkeli görev yapmaları hayati öneme sahiptir.  Bu duygularla, kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak için, gece gündüz demeden görevini sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde zor şartlar altında başarıyla yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, sağlık ve huzur ve bütün gazetecilerimize başarı temenni ederim. ”

www.koyulhisar.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent