logo

reklam

4. Geleneksel Sivas Günleri İstanbul Feshane’de Başladı.

Geleneksel Sivas Günleri Feshane’de başladı…

 

Koyulhisar standına büyük ilgi!

Sivas İlçeleri tarafından açılan tanıtım standlarında Koyulhisar Belediyesi ve Koyulhisar Kaymakamlığı tarafından açılan stand büyük ilgi gördü.Özellikle el yapımı hediyelik bakır ürünler,tarihi ürünler ve Koyulhisar’da üretilen meyve ve sebzeler standları gezenler tarafından ilgi odağı oldu.Koyulhisar Kaymakamı Şenol Turan ve Koyulhisar Belediye Başkanı İlhan Eren’inde hazır bulunduğu Koyulhisar standında ziyaretçilere Koyulhisar balı ve Koyulhisar domatesi ikram edildi.’ ‘Koyulhisar Belediyesi Personeline ayrı ayrı bizzat teşekkür ederim ”

Anadolu’da birlikte yaşama kültürünün en güzel örneği Sivas’ın tüm değerlerinin sazıyla, sözüyle, sanatıyla kutlandığı bir bayram niteliğinde geçecek Sivas Günleri’ne yalnız Sivaslılar değil tüm Sivas dostları davetlidir..

 

20131122_140616

 

Sivas Platformu “ Geleneksel Sivas Günleri’nde Sivaslıları bir araya getiriyor. Sivaslılar ve Sivas dostları 22-24 Kasım tarihlerinde İstanbul Feshane’de buluşuyor.

 

Anadolu’nun zengin kültür hazinesi, İstanbul Feshane’de kapılarını açıyor. Sivaslılar ve Sivas’a gönül verenler bir kez daha Feshane’de buluşuyor. Tarihe olan borcunu bin türlü kahramanlıkla ödeyen, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Anadolu’nun sevda coğrafyası ‘Sultan Şehir Sivas’ ve Sivaslılar sahip oldukları eşsiz değerleri yeniden gün yüzüne çıkartmaya devam ediyor. 22-24 Kasım tarihleri arasında Birlik, kardeşlik, dayanışma ve karşılıklı anlayış açılarından eşsiz bir model oluşturan Sivas Platformu Feshane’de düzenlenecek etkinlik kapsamında her yönüyle ele alınacak; birlikte yaşama kültürünün bu eşsiz örneği tüm İstanbul ve Türkiye’ye yeniden tanıtılacak, çıkarılacak hayati dersler yalnız Sivaslıların değil tüm Türkiye’nin ilgisine sunulacak.

 

Başta Sivas Merkez Kültürel Etkinlikleri olmak üzere, üç gün boyunca Sivas’ın 16 ilçesi ayrı ayrı Kültürel Etkinlikleri’ni sergileyecekler… Birbirinden zengin Kültürel Etkinlikler ve Yöresel Lezzetler tüm İstanbulluların beğenisine sunulacak…

Başta Sivaslı Bakanlar, Milletvekilleri ve Belediye Başkanları’nın yanı sıra bir çok Devlet Adamı ve üst düzey yöneticinin katılacağı Sivas Günleri’ne katılımın oldukça yüksek olması bekleniyor…

Cumartesi günü saat 15:00 da Koyulhisar tanıtımı yapılacaktır. Koyulhisar Bütün Sivaslıları Feshane’ye davet ediyor. 4. Geleneksel Sivas Günleri İstanbul Feshane’de bugün açılışı yapıldı.Açılış konuşmasını yapan Sivas Platformu Başkanı Sancaktepe Belediye Başkanımız İsmail Erdem,  İstanbul’dan ve Sivas’tan gelen hemşehrilerine hoş geldiniz dedikten sonra birlik beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğinin sergilendiği etkinlikte, ” Hepimiz gardaşız, tüm Türkiye gardaştır” dedi Açılışa çok sayıda davetli katıldı. AK Parti  Milletvekili, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış. İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, çok sayıda bürokrat, iş, sanat, spor camiasından birçok seçkin isim, Sivas’a bağlı tüm ilçe kaymakamları, belediye başkanları, dernek ve vakıf başkanları katıldı. AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve arkadaşları kurulan standları tek tek ziyaret etti.

 

www.sariyergundem.com

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent