logo

reklam

5. Dünya Lale Zirvesi başladı!

Daha önce Kanada, Avustralya, İngiltere ve Amerika’da yapılan Dünya Lale Zirvesi’nin 5′incisi bu kez İstanbul’da yapılıyor. 5. düzenlenen Dünya Lale Zirvesi Haliç Kongre Merkezi’nde başladı.

Haliç Kongre Merkezi’nde başlayan zirvede konuşan Başkan Kadir Topbaş, “ Yıldız Parkı’nı eski haline döndüreceğiz. İstanbul’da Osmanlı Bahçelerini yeniden canlandıracağız ” dedi.

İki gün sürecek zirvede 11 ülkeden katılımcılar lale hakkında sunum yapacak. Yarın da Emirgan Korusu’na özel olarak üretilen dostluk laleleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katılacağı bir etkinlikle ekilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği, Lale Vakfının desteği ve Ağaç AŞ’nin sponsorluğunda düzenlenen lale zirvesinin açılışında konuşan Başkan Kadir Topbaş, Yıldız Parkı’nı eski haline döndüreceklerini ve kentte Osmanlı Bahçelerini yeniden canlandıracaklarını söyledi.  Anlamlı ve duygulu bir zirvede birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “Doğanın güzellliklerinden bir olan lale İstanbul’da çok daha fazla kök salmıştır. Osmanlı Dönemi’nde de laleye ayrı bir değer verilmiştir ve tarihe iz bırakmış önemli bir bitkidir” diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent