logo

reklam

Ünlü Fotoğrafçı Musa Pelit.

Hülasa, anlatmakta aciz kaldığımız bir düşler diyarının hayırhah ve aydınlık yüzlü yiğit evladıdır. Ünlü Fotoğrafçı Musa Pelit.

Koyulhisar’ın yetiştirdiği ender iş adamlarımızdan. İstanbul’da ikamet eden ve Günay ahşap tasarım şirketi sahibi Musa Pelit.. Belli ki içinde bir kor gibi sakladığı Koyulhisar sevdasını biz biliyoruz. www.sariyergundem.com haber portalımızı ve yazılarımızı yakın takip ediyor. Sarıyer’de ikamet ediyor,Koyulhisarla yakından ilgilenen kendisini göstermeyen ender iş adamlarımızdan sanal dünyanın iletişim köprüleriyle vuslata çevirmenin kavgasını veriyor. Haklıdır elbette, uluslar arası düzeyde iş yapan. İşadamı olmak demek aynı zamanda estetik değerleri, geleneği, kültürü ciddiye almak demektir. Birleştirici ve aydın kimliği ile yüz akı olmayı başarmış. Musa Abi’ ye de, doğrusu bu yakışırdı.

Dün akşam kendisi ile birlikte unutulmayacak birlikteliğimiz oldu. Sohbet o kadar güzeldi ki hasta olmama rağmen zamanın geçmesini istememiştim. Musa abi, sürekli gülümseyen yüzü ve bilge davranışlarıyla çevresine pozitif enerji yayıyor, herkeslerle dost bir yaşam sürüyor. Hayatını dinlediğimde anladım ki galiba ona yakın olmak, huzura da yakın olmaktı. Abim, dünyada en çok Musa abiye güvendiğini söylerdi kendisinden dinlemiştim. ‘’ Tabi Asker hatıralarını burada yazmıyorum ’’. Evet şu anda bende yakinen tanımış oldum abimin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha anladım. Yeri geldi madem söyleyelim, sevgili Musa abimizin yüreği sevgi ile doludur, neşelidir, tevazu ve tevekküle dayalı dünya algısı, her şeyi güzel gösterir ona.. Koyulhisar’dan ve köylülerinden uzaklaşarak İstanbul’a yerleşmiş olsa da, Sarıyer’in Köylerinde yaşıyor. Gönüllerden uzaklaşmayı hiç hiçbir zaman başaramamış..Kendisini gördüğünüzde sohbetini dinlediğinizde yüreğiniz ısınıyor.Musa Pelit “Fotoğraf benim için her zaman bir tutuku ve profesyonel bir iş oldu. Her gün sizi motive edebilecek İnternet üzerinden kendi çektiği profesyonel  harika resimler paylaşıyor.

 

www.sariyergundem.com

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent