logo

reklam

Abdülbari Tatlıdede, AK Parti’den Aday Adayı oldu.

Hak Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Abdülbari Tatlıdede, AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

“ Geçmişin ihyası, geleceğin inşası için adayım” diyen Abdülbari Tatlıdede, “ Yılların vermiş olduğu siyasi ve ticari tecrübeleri ile “ Büyük Türkiye Hedefi ”nde milletimize faydalı 2olmak için bu kutsal yolculuğa çıktım. Türkiye’nin önde gelen isimlerinden ve Mardin Ulu Camii İmam  hatiplik, vaizlik.Vekaleten Kızıltepe İlçe Müftülüğü görevinde bulunan Tatlıdede, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti’den Aday Adayı olduğunu açıkladı. AK Parti’nin Sütlüce’de İl Binası’nda başvuru sonrası açıklama yapan Abdülbari  Tatlıdede, “ Ülkeme hizmet yolunda benim de üzerime düşen vazifeler olduğuna karar verdim. Siyasette bir çok farklı alandan isimler olması gerektiğini kanaatindeyim. ” Ben Mardin’de mütevazi bir yaşam hayatı olan bir ailenin çocuğuyum. Mütevazi yaşamımız devam etmekte. Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun uygun görmesi, milletimizin de uygun görmesi halinde ülkeme memleketime hizmet yolunda çalışacağımın buradan sözünü veriyorum.

Bilim ve sanayi alanında projelerini hazırlattığım tarım alanında hızla atılımlar yapan ülkemizin gelecek 5 yıl içerisinde büyük hamleler yapabileceğini ve dünyanın bu alandaki gelişmiş ülkeleri ile rekabet edebilecek seviyeye gelebileceğine inanıyorum ” dedi.

 

 

 

3

Abdülbari Tatlıdede Kimdir?

1963 Mardin doğumlu, ilk orta ve imam hatip lisesini Mardin’de tamamladı. Suudi Arabistan’da Muhammed Bin Suud İslam Üniversitesinde okudu. Mısır El Ezher Üniversitesi Usuliddin Fakültesi Tefsir Bölümünden iyi derece ile mezun oldu. Mardin Ulu Camii İmam  hatiplik, vaizlik.Vekaleten Kızıltepe İlçe Müftülüğü görevinde bulundu. Görevinden istifa edip yurtdışına Dubai’ye gitti. Burada uzun yıllar en etkin üst düzey isimlere danışmanlık yaptı. Ticaretle uğraştı. Kurmuş olduğu şirketleri Dubai’de büyük başarılara imza attı.  Çok iyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Abdülbari Tatlıdede, evli ve 4 çocuk babasıdır. Tatlıdede, 2011 yılında vatanına geri dönüp, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak ifade ettiği İstanbul’a yerleşti ve çalışmalarına başladı. Türkiye’nin önemli STK larında kurucu ve yönetim kurulu üyelikleri bulunmaktadır.

Kaynak: http://www.iha.com.tr/haber-abdulbari-tatlidede-milletvekili-aday-adayligini-acikladi-442585/

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent