logo

reklam

AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ” Güven tazeledi ”

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih BAYRAKTAR ” Güven Tazeledi ” AK Parti Sarıyer İlçe 5. Olağan Kongresi, Maslak TİM Show Center’da büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

13

AK Parti Bayraktar’la Sarıyer’de devam kararı aldı.

Büyük bir coşkunun yaşandığı AK Parti Sarıyer 5. Olağan kongresinde delegeden 291 oy alan Salih Bayraktar yeniden ilçe başkanı seçildi.
İBB Mehteran takımının gösterisiyle başlayan kongrede coşkulu anlar yaşandı. Ekranların tanıdık ismi İkbal Gürpınar teşkilat içinde görev alarak teşkilatta ilk sunuculuğunu yaptı Kongreye; AB Bakanı Volkan Bozkır, Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, İstanbul Milletvekili İsmail Safi, Osman Aşkın Bak, Nimet Baş, Türkan Dağoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Sivas eski Milletveki Selami Uzun, İstanbul eski Milletvekili Canan Kalsın ve binlerce partili katıldı.
6
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır:
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, “Askeri darbeler sonrası yapılmış anayasalar, bu Türkiye’ye layık değildir. Bu Türkiye çok daha iyisine layıktır. İnşallah bu seçimlerden sonra Türkiye’yi bu vizyona götürecek yeni anayasaya da kavuşacağız” dedi.Türker İnanoğlu Maslak (TİM) Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti Sarıyer 5. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan Bozkır, 2015 seçimlerinin önemine vurgu yaptı. Bozkır, 2015 seçimlerinin Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dönüm noktası olacağını anlatarak, seçimlerin kazanılmasıyla Türkiye’nin hak ettiği bir anayasaya kavuşacağını ifade etti.
2
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu da yaptığı konuşmada 2015 seçimlerinin önemini vurgulayarak, “Yeni anayasayı getireceğiz, yoksa bu sistem yürümez. Menderes çalıştı, koalisyon bitirdi. Demirel biriktirdi, arkasından koalisyon geldi, bitirdi. Özal biriktirdi, koalisyon bitirdi. Biz biriktiriyoruz, parlamenter model hastalıklı bir sistemdir, koalisyon gelir, bütün birikimi bitirir. Ne zaman gelir bilemem ama bu hastalıklı bir sistem. Buna kararlıyız, sizlerin gücüyle yeni anayasayı getireceğiz” diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar katılan Milletvekillerine Aziz Babuşcu Bey’e birer tablo ve çiçek takdim etti. Salih Bayraktar Sarıyer’de AK Parti yönetiminde görev alanlara da ayrıca plaket takdim etti.

AK Parti Sarıyer Kurucu İlçe Başkanı Nurettin Çelik başta olmak üzere kendisinden önce görev yapan tüm ilçe başkanı ilçe yönetimi ve teşkilat mensuplarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Salih Bayraktar, şu şekilde konuştu:

4

Bayraktar hedef belirledi
İstanbul ülkemiz için ne kadar önemliyse Sarıyer’de İstanbul için o kadar önemlidir. Ülkemiz bu yıl iki kritik seçim geçirmiştir. Önümüzde 2015 Genel Seçimleri var.

Nasıl her seçimde oylarımızı nasıl arttırdıysak, 2015 genel seçimlerinde de anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla güç depolayarak 2019 yerel seçimlerinde Sarıyer’imizi AK Parti yerel yönetim anlayışıyla buluşturmak bizim boynumuzun borcudur. Bizim çoluk çocuğumuza bırakabileceğimiz en büyük miras bu olacaktır.

Sarıyer barış, sevgi ve hoşgörü birlikteliğin anlam ifade ettiği ilçesidir.
Kongrede konuşma yapan İlçe Başkanı Salih Bayraktar birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.Örneğini verdi. Bayraktar, “Biz altı asır cihanda adalet ve hak üzerine hükümranlık eden Rumeli Balkan haklarını, Arap’ın mahremini, Ermeni’nin izzet-i nefsini, Rum’un namusunu koruyup kollamış kimsenin adının, dinini, dikini değiştirmeye kalkışmamış bir kültürden gelmekteyiz. Gittiğimiz her coğrafyada hakkı hakim kılmışız. Çalışmayı üretmeyi öğretmişiz. Bir takım niyeti kirli güç odakları yüz yıldır bu izleri yok etme çabası içerisinde olmuştur. Sarıyer bu kültür ve medeniyetini yaşayan güzide bir ilçesidir. Birliktelik adına örnek bir ilçedir. Sarıyer’de kilise, sinagog ve camileri yan yana görebilmek mümkün. Barış, sevgi ve hoşgörü atmosferinin en yüksek seviyede yaşandığı bir ilçedir” dedi.
1
İlk hedefimiz örnek bir teşkilat kurmak.
Bayraktar konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bizim kongrelerimiz bu kültürü korumak ve yaşatmak, medeniyetimizi ihya ve inşa etme mücadelesidir. Bizim kongrelerimizin kazananı olur kaybedeni olmaz. Bizim birbirimize karşı kazanacağımız bir zaferimiz yoktur. Birlikte kazanacağımız daha çok zaferler olacaktır. Sarıyer’de öncelikle ilk hedefimiz örnek bir teşkilat kurmak olacaktır. Teşkilat çalışmaları bizim temel direğimizdir. Ben demeden biz diyerek yolumuza tüm kademelerimizle devam edeceğiz. Bu yolun dikenli bir yol olduğunu çok iyi biliyoruz. Bizim hedeflerimiz, ilkelerimiz var. Gelişmenin en büyük düşmanı alışkanlıklardır. Bu yeni bir başlangıç ve yeni bir süreç. Yeni Sarıyer sloganıyla çıktığımız bu yolda genç, dinamik ve nitelikli ekibimizle sokak sokak dolaşarak çalmadık kapı bırakmayacağız. Esnafımızla, STK’larımızla, kadınlarımızla, çocuklarımızla bütünleşerek siyasi çalışmalar yapacağız. İstanbul bizim için ne kadar önemliyse, Sarıyer’de İstanbul için bizim için o kadar önemlidir. 175 km2 yüzölçümü, 33 km sahil şeridi, boğazın Karadeniz’e açılan kapısı, yeşilin denizle bütünleştiği marka ilçemiz Sarıyer’e bir vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. Her birimizin niyeti kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza ve geleceğimize bugünkü Sarıyer’den daha güzel bir Sarıyer bırakmaktır” dedi.
3
Salih Bayraktar 291 oyla güven tazeledi.
Delegenin kullandığı 318 oyun 291′ini  Salih Bayraktar alırken,  9 oy ise geçersiz sayıldı. Aday olan Edip Cengiz ise sadece 18 oy alabildi. Edip Cengizin listesinden listeye itiraz eden haberi olmadan yazılan Mustafa Birinci dilekçe vererek itiraz hakkını kullandı ve listeden çıkartıldı.
Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent