logo

reklam

AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem Baba Ocağında.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem Baba Ocağında.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem ERDEM Ramazan Bayramında Koyulhisar, Suşehri ve Akıncılar’da vatandaşlarla bir araya geldi. Bir takım ziyaretlerde bulundu.  Baba evini ziyaret eden Ekrem Erdem, daha sonra ilçe esnafını tek tek ziyaret etti. Hemşehrileriyle birlikte bayram geçirdi. Koyulhisar’daki ziyaretleri kapsamında pek çok işadamı hemşerisi ve bölgenin ileri gelenleriyle de bir araya geldi. Ekrem Erdem renkli geçen ziyaretleri sırasında, yakın dostları ve arkadaşlarıyla hemşehrileriyle hatıra fotoğrafları çekindi. Hatıra fotoğrafları çekinenler resimleri anında Sosyal Medya hesaplarından paylaştılar.

6

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, “ Artık AK Parti’nin Hizmetleri Konuşuluyor, AK Partinin yatırımları konuşuluyor. Diğer partilerin gündemi kavga ve gürültü… Halkımız AK Parti’nin yapacağı hizmetlere sonsuz güveniyor. ” dedi.

Sivas’ın Koyulhisar Aydınlar köyüne gelen Erdem, Suşehri Sanayi Kavşağı’nda Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Erdem, daha sonra yerel seçimlerde AK Parti’den belediye başkanı seçilen Fazlı Yüksel’i ziyaret etti.

Ekrem Erdem “ Anadolu’nun temel problemi nüfusun azalması ”

Belediyecilikte devrim yapan bir parti olduklarını belirten Erdem, “ Partimiz yerel seçimlerde yüzde 45,5 gibi bir netice aldı. Yerel yönetimde bu çok önemli bir netice. Bundan dolayı da halkımıza müteşekkiriz. AK Parti, hizmet odaklı bir siyaset yapan partidir. Belediye başkanlığı çok önemli bir makamdır. Büyükşehirleri, güzel ve büyük yapan oranın belediye başkanlarıdır. İnşallah bu dönemde memleketim için de özelde de Suşehri için iyi neticeler getireceğine inanıyoruz. Suşehri Belediye Başkanımız Fazlı Yüksel’in belediye başkanlığını Suşehri’nin lehine çevirebiliriz diye umut ediyorum ” şeklinde konuştu.

Anadolu’nun temel probleminin nüfusun azalması ve göç vermek olduğuna işaret eden Erdem, “ Suşehri’nde de bu sorun mevcut. Bizim görevimiz de bu göçü durdurmaktır. Umuyorum ve inanıyorum ki bu yeni dönem çok farklı olacak ” dedi. İşte Bu Bayramda 9 günlük tatili fırsat bilenler memleketine akın etti.

fe

Koyulhisar’da hemşehrileriyle Eğriçimen yaylasında piknik yaptı. Koyulhisar Kaymakamı Mustafa Güngör’den ilçenin sorunları hakkında bilgi alan Erdem, küçük yerlerde belediye başkanlığı görevinin zor olduğunu ifade ederek, “ Allah sizlere kolaylıklar versin ” dedi.Hemşehrileriyle bol bol hatıra fotoğrafı çekindi. Ekrem Erdem Suşehrinde Kösebaba etkinliklerine katıldı.

Anadolu Selçukluları ile Moğollar arasında 1243 yılında yapılan Kösedağ Savaşı’nda şehit düşenler,  Suşehri ilçesinde düzenlenen programla anıldı.

4
Programa katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 3 Temmuz 1243′te Anadolu Selçukluları’nın Moğollar’a yenilmesiyle sonuçlanan Kösedağ Savaşı’nda şehit olan yaklaşık 20 bin asker için düzenlenen şehitleri anma programına katıldı. Program, 2 bin 800 rakımlı Kösedağ’da 2 bin 500 metrede sabah namazının kılınmasıyla başladı. Daha sonra Bakan Yılmaz,AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, İlçe Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve yaklaşık 100 kişi, savaşın yaşandığı bölgeyi gezerek yetkililerden bilgi aldı. Yapılan duanın ardından şehitler için kurban kesildi.

Programda emeği geçenlere teşekkür eden İsmet Yılmaz ve Ekrem Erdem geleneği ve kültürü yaşatmanın önemli olduğunu söyledi.

Haber: Selim EFE

Fotoğraf: Faruk Kara

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent