logo

reklam
04 Ağustos 2014

AK Parti Sarıyer, Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığına Uğurladı!

Başbakan Erdoğan’ın Maltepe mitingine karadan ve denizden çıkartma yapmak isteyen AK Parti teşkilatını ve gönüllülerini taşıyan Tosun Paşa Teknesi’ni Sarıyer’den Maltepe’ye kadar bir süre İlçe Başkanı Salih Bayraktar kullandı…

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı, Maltepe’de düzenlenen “Cumhurbaşkanlığına uğurlama, Veda ve Vefa Mitingi”nde yalnız bırakmadı. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, dev Maltepe Mitingine  60 otobüs ve 3 tekne, binlerce partili ile katılım sağlayarak Erdoğan’ı İstanbul’dan, 1.5 milyondan fazla vatandaşla Cumhurbaşkanlığına uğurladı.
5

Sarıyer İlçe Başkanlığının yoğun katılım sağladığı Mitingde Başbakan Erdoğan, İstanbul’da son vasiyetini açıkladı. Doğduğu, büyüdüğü topraklar olan İstanbul’a defnedilmek istediğini söyleyen Erdoğan, hem rakibi Ekmeleddin İhsanoğlu’na hem de muhalefete sert bir dille yüklendi.

Erdoğan konuşmasına, İstiklal Marşı’nın tamamını okuyarak başladı;

Başbakan Erdoğan konuşmasına İstiklal Marşı’nın tamamını okuyarak başladı ve CHP ve MHP’nin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu hedef aldı.

“Muhteşemsin İstanbul; Maltepe’de yine tarih yazıyorsun”

“İstanbul bugün seni bir kez daha yürekten ve muhabbetle selamlıyorum. Bütün ilçelerini, semtlerini, caddelerini, sokakalarını, minarelerini ve kubbelerini salemlıyorum. İstanbul’daki sayısız evliyayı, tüm sakinlerini hemşehrilerimi selamlıyorum. Bugün yine çok muhteşemsin İstanbul. 23 Mart’ta Yenikapı’da 1.5 milyonluk mitingle tarih yazmışsın. Bugün Maltepe’de yine tarih yazıyorsun.

“Sen Fatih’in şehrisin, sen umutsun İstanbul”

Sen umutsun İstanbul, sen Fatih’in şehrisin. Sen Fatih Sultan Mehmet’in torunlarının şehrisin. Sen şehitler diyarısın. Bugün anlamlı bir gün, Allah sizden razı olsun. Şu alandaki çoşkuyu yayılan umudu rabbim daha da çoğaltsın.

“Gazze’nin çocuklarına selam olsun, biz buradayız Gazze”  

Bugün burada, İstanbul’da, Maltepe’deki muhteşem meydanda sadece 10 Ağustos mitingimizi yapmıyoruz. Irak’a biz burada diyoruz. Suriye, Myanmar, Libya, Gazze’deki kardeşlerimize buradayız diye sesleniyoruz. Gazze’nin çocuklarına selam gönderiyoruz. Biz buradayız Gazze, öfkemizle, yanan yüreklerimizle.

Hesap gününün gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Hukukun işleyeceğine yürekten inanıyoruz. Bebek katlillerinin yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceklerini biliyoruz. Filistin yalnız değilsin. Samimi müminlerin hepsi Gazze’nin yanında. İstanbul, Diyarbakır, Trabzon, Adana… 81 vilayet, 77 milyon Gazze’nin yanında.

” Hiçbir zaman mevkilerin, makamların peşinden koşmadım. “ 

Monşer adayı dayattılar, 40 günde siyasetçi olunmaz. Türkiye’ni sevincine ortak olamayan teveccüh görmez. İnanıyorum ki Türkiye bu çakma adaya sandıkta gereken cevabı verecektir. İstanbul bir kez daha tamam inşallah, İstanbul tamamsa 81 vilayet de tamamdır. İstanbul kutlu açılışların, fetihlerin ve fatihanın şehridir. İstanbul bizim rehberimiz, ışığımız oldu. İstanbul merkezdir. Siyasete ilk adımı İstanbul’da attım. Hiçbir zaman mevkilerin, makamların peşinden koşmadım. Biz bu makama efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Ben diyenlerden olmadık, biz dedik.

Yol arkadaşlarımızı iyi seçtik. Biz milletin aşk ateşinde yanmak için, kavrulmak için yola çıktık. İstanbul’a hizmetkar olmak şeref. Biz bu şeferi bahtiyarlığı tattık. Siirt’te bir şiir okuduk bizi mahkum ettiler. Sandıkta yenemeyeceklerini anlayıp bizi safdışı bırakmak istediler.

“Doğduğum bu şehirde defnedilmek en büyük arzum”

Başbakan olarak İstanbul’daki son mitingim olabilir. Bugün İstanbul’a veda etmiyorum. Ben bugün sizlere veda etmiyorum. Allah takdir ederse doğduğum bu şehirde vefat etmek, hiç olmazsa bu şehre defnedilmek benim en büyük arzum ve en büyük vasiyetimdir.

Karşınızda cumhurbaşkanı değil, en başta Kasımpaşalı Recep Tayyip Erdoğan var. Beraber yürüdüğümüz tüm arkadaşlarımdan helallik diliyorum. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Bu bir son değil. Bugün İstanbul’da bir sayfayı kapatıyor ve yeni bir sayfayı açıyoruz. Allah’a emanet olasın İstanbul, Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent