logo

reklam

AK Parti Sarıyer Teşkilatından ” 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI ”

AK Parti Sarıyer 15 Temmuz şehitlerini andı.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımız için anma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe hitaben konuşan İlçe Başkanı Salih Bayraktar, “ 15 Temmuz’da vatan için, bayrak için, demokrasi için canlarını veren Demokrasi Şehitlerimizi hiç bir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız ” dedi.

 

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımız için anma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe hitaben konuşan İlçe Başkanı Salih Bayraktar, “15 Temmuz’da vatan için, bayrak için, demokrasi için canlarını veren Demokrasi Şehitlerimizi hiç bir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Ferahevler Mahallesi’ndeki Metin Oktay Spor Tesisleri’ndeki  “Direnişten Dirilişe 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’na AK Parti İstanbul Milletvekilleri Volkan Bozkır, Şirin Ünal, Haydar Ali Yıldız, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Abdulhalim Aksu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Grup Başkanvekili Nurettin Çelik, AK Parti Sarıyer Koordinatörü Seçkin Turan, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Bay, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Tavukçuoğlu, Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) Başkanı Ali Genç, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, AK Parti ilçe yöneticileri, mahalle muhtarları, 15 Temmuz’da Sarıyer’de şehit olan Fatih Satır ve Çetin Can ile Şırnak’ta şehit olan Bordobereli Ütğm.Uğur Taşçı’nın aileleri ve partililer katıldı.

Sunumunu İlçe Başkan Yardımcısı Cengiz Tekin’in yaptığı programda, İBB Mehteran Bölüğü’nün seslendirdiği marşlardan sonra Kuran okundu. Ardından şehitler ve Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulunulup, hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Daha sonra İlçe Başkan Yardımcısı Salih Bayraktar, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kadın Kolları Başkanı Yasemin, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Tavukçuoğlu ve Sarıyerli şehitler Fatih Satır ve Çetin Can’ın babaları ile milletvekilleri de davetlilere hitaben konuşmalarda bulundular.

BAYRAKTAR: ÜLKEMİZİ BÖLMEK İSTEYENLERİN OYUNLARI AYAKLARINA DOLAŞIR İNŞALLAH

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, konuşmasında şunları söyledi:

“Vicdanlarını kaybetmiş değerlerini yitirmiş insanlık düşmanları tarafından menfur saldırı sonucu yaşamlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza, gazilerimize acil şifalar diliyorum.. Hain saldırı sonucu yaşamlarını kaybeden şehitlerimizin yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. Tarihin şerefli sayfalarında bir kez daha yer almayı hak eden milletimize şükranlarımı arz ediyorum. Şehit ve gazilerimize bir gün değil hergün minnettarız. Ben iki şeye isim bulamıyorum, bir bu alçaklara nasıl hakaret edeceğimin, bir de şehit ve ailelerimize nasıl iltifat edeceğimin ismini bulamıyorum. Teröre destek verenlerin, terörden beslenenlerin, ülkemizi, milletimizi parçalamak bölmek isteyenlerin kirli oyunlar oynayanların, bu oyunları ayaklarına dolaşır inşallah.”.

15 Temmuz’da Sarıyer’de yaşanan olaylar ve darbe sonrası vatandaşların demokrasi nöbetlerini içeren video gösterimi davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

(Tuncay DAĞLI-Sarıyer Kent)

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent