logo

reklam

AK Parti Sarıyer’de Geniş Katılımlı Toplantı Yaptı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve  Sarıyer  AK Parti İlçe teşkilatı Sarıyer’de görev yapan bürokrat, birim müdürleri ve muhtarla geniş katılımlı kahvaltıda bir araya geldi.

Yeniköy’de bulunan Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen toplantıya; AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, İBB Başkan Vekili Ahmet Selamet, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraşçı, Sarıyer Müftüsü Arif Cevelek, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve yönetim Kurulu üyeleri, Belediye meclis üyeleri ve Sarıyer muhtarları katıldı.

Bayraktar: Tek derdimiz Sarıyer’in huzuru

Sarıyer’in sorunlarının konuşulduğu toplantıda çözüm önerileri masaya yatırıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Sarıyer AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar şu ifadeleri kullandı: “ Tarihi, medeniyeti, kültürü ve doğal zenginliğiyle çok değerli bir mirasın üzerinde birlikte yaşıyoruz. Bu mirası korumak ve gelecek kuşaklara daha iyi bir şekilde bırakmak adına toplanmış bulunmaktayız. Sizlerin de bu sorumluluk bilincinde olduğunuza inanıyorum. Her birimizin sorumluluğu siyasi görüşü farklı olabilir ama her birimizin niyeti, kendimizden daha çok sevdiğimiz, çocuklarımızın mirası olan Sarıyerimizi daha huzurlu, yaşam standartları yüksek bir Sarıyer bırakmak olmalıdır. Bu ilçede yaşamakla ihtimaslı konumdayız. Bu ilçe için ne yapsak azdır. Sarıyer’in huzuru ve refahı konusunda ciddi endişelerimiz var. Bu dertten dolayı ilçe başkanıyım. Yoksa makam mevki gibi bir derdimiz yok” dedi.

“Sorunları çözmekte kararlıyız”

ekrem erdem

AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem’ de yaptığı konuşmada, “ Sarıyer’in sorunları konusunda en önemli yol aynı masada bir araya gelmek. Sorunları çözme konusunda karalıyız. Burada toplanmamızın amacı da budur. Daha önce de bu tür toplantılar yaparak çözüm arayışlarında bulunduk. Dünyanın en güzel köşesi olan Sarıyer’de yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Yakın bir zamanda Türkiye’nin sağlık merkezi haline gelecek. Sarıyer’in başında gelen sorunları içinde bulunan iskan ve imar sorunlarında çok önemli yollar kat ettik. Çalışmalarımız devam edecek, sorunların çözümü konusunda elimizden geleni yapacağız ” dedi. Ekrem Erdem salonda bulunan Muhtarlardam büyük alkış aldı. Muhtarlar teşekkürlerini iletti.

EKREM ERDEM: SARIYER LAYIK OLDUĞU HİZMETLERİ ALACAK

Sarıyer AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar’dan sonra muhtarlara yapılan toplantılar ve terörle ilgili açıklamada bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem ise, vatandaşla, bürokrasiyle, muhtarlarla yerelin sorunlarını birebir istişare ederek, birlikte çözüm üretmek ve alınan kararların hayata geçirilip geçirilmediğini takip etmek için bu şekilde biraraya gelindiği söyledi.

Sarıyer muhtarlarıyla 7 ay önce de bir sahur parogramında buluştuklarını söyleyen Erdem, “Sarıyer’in sorunları konusunda en önemli yol, aynı masada biraraya gelmektir. Sorunları çözme konusunda karalıyız. Burada toplanmamızın amacı da budur. Daha önce de bu tür toplantılar yaparak, çözüm arayışlarında bulunduk. Dünyanın en güzel köşesi olan Sarıyer’de yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Ufak dokunuşlarla mevcut sorunları çözme imkanını da bu toplantıda vereceğiz. Sorunları çözme noktasında tarafları biraraya getirdik” dedi. Erdem konuşmasını şöyle devam ettirdi:

“Sarıyer sahip olduğu güzelliğine yakışır hizmetleri alacak. Temel problemlerini biliyoruz. Bunlardan biri ulaşımdı, bu konuda en çok yatırım alan ilçelerimizin başında geliyor. Sağlık probleminin çözümü konusunda ise çok önemli mesafeler katedildi. Yakın bir zamanda Türkiye’nin sağlık merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor. İlçenin coğrafi yapısı gereği önemli şeylerden biri de kamu hizmet binalarının aynı yerde toplanmasıydı, bu konuda da önemli mesafe alındı. Sarıyer denilince ilk akla gelen imar, iskan, mülkiyet sorunudur. Bu anlamda önemli mesafeler alındı, alınmaya devam edilecek.”

VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ

İki yılda dört seçim yaşandığını ve dördüncü seçimde vatandaşların, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları ve bölgeyi dikkate alarak istikrardan yana tavır koyduğunu, AK Parti’nin de yeniden iktidar olduğunu söyleyen Ekrem Erdem, “Şimdi seçimde verdiğimiz vaatleri bir bir yerine getiriyoruz. Mevcut sorunlara çözüm üretelim diye de şimdi buradayız. Muhtarlarımıza söz verip, onları dinleyeceğiz, ilgili akradaşlarımız daha sonra temaslarını sürdürerek, sorunların çözümüne yardımcı olacak, biz de bunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

 

www.sariyergundem.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent