logo

reklam

AK Parti’nin 13 Aday Adayı Sarıyerlilere kendisini tanıttı.

AK Parti’den birlik beraberlik çağrısı…

 

Dün akşam Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda AK Parti’nin 13 Aday Adayı kendilerine verilen 5 dakikalık sürede Sarıyerlilere kendisini tanıtarak projelerini anlattı.

ad

AK Parti Sarıyer’de, İlçe Teşkilatı Belediye Başkan Aday Adayları  tanıtım toplantısı düzenledi…Toplantıya  Sarıyer teşkilatı tam kadro katılırken, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Engin Güvenç eşlik etti. 13 Belediye Başkan Aday Adayı katıldı. Salon doldu taştı. AK Parti Sarıyer Teşkilatı teşkilat disiplini gözlerden kaçmadı.

 

 Toplantıda aday adayları birbirleri arasındaki birlik ve beraberlik vurgusunu sık sık yinelediler. Her biri kim aday olursa olun destekleyeceklerinin de altını çizdi.

 

13 Belediye Başkan Aday Adayı ve 96 belediye meclis üyesi aday adayının katıldığı tanıtım toplantısı Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti. Aday aday tanıtım toplantısı AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı  Emine Küçük,  İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çetin Kara,AK Parti Sarıyer Meclis Üyeleri,İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Aday Adayları  Ali Düşmez, İsmail Bülbül, Selami Uzun, Salih Güzel, Nurettin Çelik, Kazım Uğur Kızılaslan, Sabri Avcı  ve Sefa Engin Güvenç’in konuşmalarıyla devam etti.

 

Sarıyer İlçe Teşkilatı Tam Kadro, Sarıyer’e Mührünü Vurdu.

Aday adaylarını üyelerine tanıtan Açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ise. ” Sarıyer’i yeniden AK Parti’ye kazandırmak için her vatandaşa ulaşmalarının gerektiğini ifade etti. Özdemir, Sarıyer’de kararı siz vereceksiniz. Burada kardeşlik havamızı görüyorsunuz, 13 Aday Adayımızla bir bütünüz, Bu bizim gücümüz. AK Partili olmanın farkı. Sarıyer’i AK kadrolara kavuşturacağımızın sözünü verdik. Salonda gençlerimizin, kadınlarımızın heyecanını gördüm. Her bir Aday Adayımız da bu heyecanı gördüm. Allahın izniyle biz Sarıyer’i  alacağız.

 

AK Kadroları Sarıyerle buluşturacağız ” dedi.

Sarıyer AK Parti belediye başkanlığına aday adayı olanlar yapılan tanıtım toplantısından sonra el ele vererek birlikte objektiflere poz verdiler. Bütün Adaylardan çıkan ortak Karar, Şayet Genel Merkezimiz beni değil de, bu çok değerli adaylarımızdan birini göreve uygun görürse, o durumda da varımla yoğumla, gece-gündüz demeden o adayla birlikte çalışacağım ve onun emrinde olacağım. Yeter ki AK Kadrolar Sarıyer’de yeniden işbaşına gelsin.

D70

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayları kendilerine verilen 5 dakikalık süre içerisinde alfabetik sıralamaya göre konuşmalarını yaptılar. Aday adayı Ali Düşmez, Ali Rıza Zaman, Başar Biberoğlu, İskender Yaman, İsmail Bülbül, Kazım Kızılaslan, Sedat Özsoy, Muhittin Terzi, Nurettin Çelik, Sabri Avcı, Salih Güzel, Selami Uzun ve Şems Çakıroğlu kendilerini tanıtarak projelerinden bahsettiler. Tüm aday adayları için alkışlar topluca baştan alındı.

 

Her Aday Adayımızın Konuşmalarını yayınlamaya www.sariyergundem.com olarak karar verdik;

 

Salih Güzel “ Sarıyer’in Kültür-Sanat Vapurları Olacak ”

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Salih Güzel, bugüne kadar gerek iş, gerek siyaset ve gerekse STK’larda yaptığı çalışmalarla Sarıyer’e yeni bir dinamizm getirecek, başarılı bir profil çiziyor.Sahnede yaptığı konuşmalarıda bu yönde oldu.

 

Selami Uzun; “Sarıyer’e hizmet için varım”

 

Sivas eski Milletvekili Selamı Uzun, 5 dakikalık konuşmasında  Sarıyer’de ” Göz boyamayalım, martıları da dinleyelim biraz” diyen Gazeteci Tuncay dağlıdan örnek verdi. Sarıyer’e hizmet ederken, Martıları da düşüneceğim. Sarıyer’de gönül köprüsü kurma zamanı. 5 dakika içinde Aday Adayı Selami Uzun başlıklarla kendini kısa ve öz olarak takdim etti.

 

Şems Çakıroğlu, Memur olarak başladığı Sarıyer Belediyesi’nde Şef, Kültür Müdürü ve AK Parti kadrolarında yer alarak Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığını, 20 yıllık belediyecilik tecrübesiyle Sarıyer’i yönetmeye talip olduğunu anlattı.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı olan Orman Yüksek Mühendisi Sabri Avcı, Gezi Parkı olaylarından sonra aday olmaya karar verdiğini açıkladı.

Sarıyer AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Av.Nurettin Çelik Herkesi selamladıktan sonra çok değer verdiği sevgiği Mazlum abimizi Minnet, Rahmet ve Hasretle anıyorum”. Dedi.

 

Sarıyer’de en yaşlı Aday Adayı Muhittin Terzi’nin ilk vaadi ise

 

 “TAPU SORUNUNU BEN ÇÖZERİM “
Sarıyer’deki en büyük sorunlardan birinin tapu sorunu olduğunu belirten Muhittin Terzi, ” Tapu sorunu 30 yıldır  çözülmedi. Bana nasip olacak. Bu konuda Anakara’da Projelerimi,  AK Parti İstanbul Milletvekillerimize ulaştırdım dedi. İmar sorunu çözülmeli. Sonrasında mülkiyet sorunları çözüme kavuşmalı sorunları çok iyi bildiğini belirterek, konuyu sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve yetkili kişilerle masaya yatırdıklarını aktardı.

 

” 4 P Açılımı gündeme damga vurdu ”

Sarıyer’de AK Parti’nin en genç Aday Adayı Kazım Uğur Kızılaslan’dan Bilgece Konuşma..4 P ”

Saygıdeğer İl Yönetim Kurulu Üyemiz, Saygıdeğer İlçe Başkanım, Sarıyer İlçe Teşkilatı’nın çok değerli mensupları, hanımefendiler, beyefendiler, genç kardeşlerimiz;

Hepinize içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum ve Rabbimden bu toplantımızın hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.

Bu teşkilat birçok kez destansı seçim zaferlerine imza attı. Bu bakımdan, teşkilatımıza “seçimlerde nasıl başarılı olunur” gibi bir konuda konuşma yapmayı abesle iştigal sayarım. Ancak “başarılı bir seçim kampanyası nasıl yürütülür?” sorusuna kitaplarda nasıl bir yanıt veriliyor; bu konudan bahsetmek isterim.

Arendt Lijphart, bir çalışmasında, herhangi bir seçim bölgesinde seçimlerin nasıl kazanabileceğine ilişkin çalışmasında, dört koşuldan söz ediyor. Buna 4 P diyoruz.

Bu dört P’den birincisi, personel. Personel dediğimiz, gece-gündüz demeden, hiçbir karşılık beklemeden, bu dava uğruna türlü fedakârlığa katlanan, tek beklentisi zor gününde sırtının sıvazlanması, halinin sorulması olan teşkilat mensupları. Teşkilat, seçimlerin kazanılacağına ne kadar inanıyor, adaya ne kadar inanıyor, partiye ne kadar inanıyor?

İkinci P, profil. Profil, hem Belediye Başkanlığı, hem de meclis üyeliği adaylarının özellikleri. Adaylarımız, Sarıyer’le ve teşkilatla ne denli özdeşleşiyor, yetkinliği-liyakatı nedir? Ne gibi değişimler vaat ediyor?

Üçüncü P, plan-proje. Hem partinin, hem de adayların Sarıyer ile ilgili projeleri neler? Sarıyer’in acil çözüm bekleyen sorunları için ne yapmayı planlıyorlar?

Dördüncü P, para. Partinin başarılı bir tanıtım ve reklam çalışması için bütçesi nedir? Bu bütçe doğru yerlere aktarılabiliyor mu? Verimli kullanılacak mı?

Bu 4 P konusunda başarılı bir çalışma yürüten partilerin seçimleri kazanma olasılığı artıyor.

Siz bu 4 P’den 3’ü hakkında bilgi sahibisiniz zaten. Ben, diğer P’den, yani profilimden bahsetmek, aday olarak kimliğimi tanıtmak isterim.

Ben Kazım Uğur Kızılaslan. 1968 doğumluyum. Lise öğrenimimi İstanbul St. Michel Lisesi’nde tamamladıktan sonra, ABD’de Boston Üniversitesi’nin işletme bölümünden mezun oldum. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde uluslararası ilişkiler yüksek lisansı yaptım. 1.5 sene Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda, 2.5 sene Başbakanlık’ta çalıştım. Ardından tekrar ABD’ye gittim. Dünyanın en prestijli uluslararası ilişkiler okullarından biri olarak kabul edilen ve Başbakanımızın 2009 yılındaki ABD ziyaretinde bir konuşma yapmak üzere bulunduğu Johns Hopkins Üniversitesi Yüksek Uluslararası Etüdler Okulu’nda uluslararası ilişkiler, Orta Doğu Araştırmaları ve  Stratejik Araştırmalar alanlarında ikinci yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Son olarak İstanbul Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında doktora çalışmalarına başladım. Tezimi teslim ettim ve şimdi jüriyi bekliyorum. İnşallah jürüde tezimi savunduktan sonra doktor ünvanını alacağım.

1974 yılından beri Sarıyer’de, Reşitpaşa’da ikâmet ediyorum. Hatta bazen arkadaşlarımızla tekrarladığımız bir şaka var; “Türkiye’ye Kasımpaşalı, Sarıyer’e Reşitpaşalı” diye…

Benim hikâyem böyle… Ama bu hikâye inşallah burada bitmeyecek. Sizin bu yakın karşılamanız ve beni kucaklamanız  sıcaklığını koruduğu müddetçe devam edecek.

Ben Kazım Uğur Kızılaslan olarak aday adaylığı başvurumu teslim ederken bir söz vermiştim ve demiştim ki, “şayet ben aday gösterilirsem, dışlayıcı olmayacağım; adam kayırmacılık ve hemşehricilik yapmayacağım; benim etrafımda yalan ve dolan barınmayacak; ben omurgalı ve dürüst bir siyaset takip edeceğim.” Şimdi sizin de bu sözlerime şahit olmanızı istiyorum.

Şayet Genel Merkezimiz beni değil de, bu çok değerli adaylarımızdan birini göreve uygun görürse, o durumda da varımla yoğumla, gece-gündüz demeden o adayla birlikte çalışacağım ve onun emrinde olacağım. Yeter ki bu başarısız ve basiretsiz CHP yönetimi son bulsun ve Ak Kadrolar Sarıyer’de yeniden işbaşına gelsin.

Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Allah’a emanet olun.

Haber detaylarımız geliyor..

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent