logo

reklam
20 Kasım 2013

AK Parti’nin Sarıyer’da zor tercihi!

Sarıyer’de siyaset bugünlerde oldukça hareketli. MART-2014 Yerel Seçimleri için hangi Siyasi Parti kimi aday gösterecek sorusunun cevabı Sarıyer halkının merak ettiği birinci konu.

AK Parti’de şu anda yüzde 70’i kesinleşen belediye başkan adayları 10 gün içinde açıklanacak.

ad

Mevcut Cumhuriyet Halk Parti’li Belediye Başkanı Şükrü Genç 29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde Sarıyer’de seçimi kazanarak Belediye Başkanlığını AK Parti’nin elinden almıştı.

Bugün gelinen noktaya baktığımızda Sarıyer’de Belediye Başkanı Şükrü Genç 5 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde nasıl izler bıraktı derseniz çok uzun uzun yazmam gerekecek. Kısaca ifade etmek gerekirse yapılması gereken o kadar çok hizmetler vardı ki.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’ seçimleri kaybetmezdi. Ancak yaşanan teknik hatalar. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi adayının Sedat Özsoy olması, CHP oylarının bölünmemesi AK Parti’deki birkaç isminde strateji geliştirememesi hatalar yumağını büyüttü ve hazin son.

Gelelim MART-2014 Yerel Seçimlerindeki duruma;

Bahis Siteleri

AK Parti Sarıyer’de Belediyeyi Tekrar Kazanabilir.

Kamuoyu araştırmalarında ” Mahmud Övürün ” yazısında AK Parti aday adaylarından üç ismi güçlü görüyor.” Ben ise bu rakamın dört olduğunu düşünüyorum ” Neden?

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Sarıyer’de halk tarafından seviliyor. Halkta karşılığı var. Kesin olmamakla beraber aday gibi çalışıyor… Kendisine tepkiler de var. Bu tepkiler AK Parti hanesine artı oy anlamına geliyor.

CHP, İstinye Devlet Hastanesi eski Başhekimi Dr. Ali Cengiz Tamer ya da tekrar Şükrü Genç ile yoluna devam edecek. MHP’de çok güçlü bir adayla burada seçim çalışması yapacak gibi.

Gelelim AK Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan aday adaylarına. Aday adaylığı müracaatında bulunan ve adı konuşulan kıymetli isimler var. Sivas eski Milletvekili Selami Uzun, AK Parti eski İlçe Başkanı Av. Nurettin Çelik, uzun yıllar Sarıyer’de siyaset yapmış Salih Güzel, Sarıyer eski Belediye Başkanı Sedat Özsoy, Sivas’ın eniştesi Şems Çakır, kendini eğitime adamış Sarıyer’in en genç belediye başkan aday adayı Kazım Uğur Kızılaslan, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez ve daha birçok sevilen isim.

Birinci Bilgi; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un yaklaşık 25 ilçe Belediye Başkan adayını belirleyecek. Sarıyer’i çok yakın takip edecektir. Bunları kısa zaman içerisinde tek tek aktaracağım. Özellikle bazı İlçelerde gösterilecek aday isimlerini duyduğunuzda sürprizin sürprizi olacak. Sarıyer’in aday ismi biliniyor sır gibi saklanıyor.

AK Parti’nin genç ve başarılı İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in burada oluşturduğu siyasi dinamizme Sarıyer’de tanınan ve sevilen aday eklenince AK Parti’nin Sarıyer’de Belediye Başkanlığını tekrar kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

www.sariyergundem.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent