logo

reklam

Ali Genç, hemşehrileriyle hasret giderdi!

Ramazan dolayısyla, Memleketine gelen Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, İlçe Kaymakamlarını ve ziyaret ettiği İlçelerde Belediye Başkanlarını makamında ziyaret etti.

Sarıyer’deki yoğun çalışma temposundan uzak kalmak isteyen Ali Genç, soluğu memleketinde aldı.Baharın sunduğu doğal güzelliğe ve yaylalarda açan çiçeklere hayran kaldı.Resimlerini çekti. Zaman zaman çektiği bu fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşmayı ihmal etmedi. Gittiği her yerde hemşehrileri tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, www.koyulhisar.com haber sitesini ve diğer yerel basın haber sitelerinide memleketinde unutmadı. Hemşehrileriyle özlem giderdi.
Başkan Ali Genç memleketinde hasret giderdi.Köyünde gittiği yerlerde yüzlerce kişi tarafından karşılanan Ali Genç, 21 yıl aradan sonra memleket hasreti ve özlemini en derin şekilde yaşadığını söyledi. Başkan Genç ziyareti sırasında zaman zaman duygulu anlar yaşandı. “Bizler Sivaslılar olarak. Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da yaşıyoruz.İstanbul’un en kalabalık sivaslı nufüsüna sahip Sarıyer İlçesindeyiz.Sarıyer’de Sivaslılar derneğinin üyeleri ile beraber dayanışma, yardımlaşma ve kaynaşmayı başardık. Aynı şekilde imkanlarımız ölçüsünde Sivas İlçelerimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Ve bu şekilde memleket ortamını İstanbul’da da sürdürmekteyiz. Özellikle ilk defa İstanbul’a gelenler ve İstanbul Üniversitelerinde okuyan öğrencilerimize maddi ve manevi yardımda bulunmaya çalışıyoruz.”dedi.
Başkan Ali Genç Ramazan münasebetiyle gelmiş olmakla beraber ilçe Kaymakamlarımızla ve Belediye Başkanlarımızla ilçelerine hizmet etme çabasında bulunanlarla bir sohbet ortamı gerçekleştirdik. Ali Genç, hemşehrileriyle hasret giderdi. Yakın köyleri ve yaylalarıda  tek tek gezen ve hemşehrileri ile hatıra fotoğrafı çektiren Genç, www.koyulhisar.com muhabiri Ersin Karaçam’ın “ Koyulhisar’ın en çok neyini özlediniz?” sorusuna, “ Havasını, suyunu, insanını, mertliklerini, yiğitliklerini, yaylasını, köyünü her şeyini özledim” dedi. “ Hasret giderebildiniz mi? ” sorusuna ise Genç, “ Hem de çok ama çok özlemişim” diye cevap verdi.

 

www.koyulhisar.com

Ersin Karaçam

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent