logo

reklam

Bakanı Eroğlu, Sarıyer’de cami açılışı yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Sarıyer Büyükdere Caddesi’ndeki Orman Bölge Müdürlüğü’nde yeni yaptırılan caminin açılışında gerçekleştirdiği konuşmasında öldükten sonra da gönüllerde yaşamanın güzelliğini vurgulayıp, toplum yararına güzel eserler bırakmak gerektiğini belirterek, “ Kefenin cebi yok. Önemli olan bu dünyada hoş bir seda bırakmaktır ” dedi.
camii2BURAYA CAMİ YAPILMASINI BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTEMİŞBüyükdere Caddesi’ndeki Orman Bölge Müdürlüğü’nde yeni yaptırılan Fatih Orman Camisi’nin açılışı bugün öğle namazından önce gerçekleştirildi. Açılış için erken gelen Bakan Eroğlu yaklaşık bir saat kadar cami bahçesinde katılımcılarla sohbet etti. AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Salih Güzel ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu‘nun samimiyeti gözlerden kaçmadı. Sarıyer  Cami ile ilgili bilgi alan Bakan Eroğlu, eski caminin Başbakan Erdoğan’ın talimatı ile yıktırılıp hayırsever bir işadamı tarafından yenisinin yaptırıldığını belirtti.AÇILIŞ TÖRENİNDE DAHA ÇOK BÜROKRATLAR VARDI200 kişilik caminin hizmete açılış törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yanı sıra camiyi yaptıran işadamları Ali ve Aziz Torun kardeşler, caminin mimarı Y. Mimar Hilmi Şenel, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfü Akça, Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi, İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mene, Kaymakam Ömer Karaman, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Salih Güzel, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, İl Müftüsü Rahmi Yarar, İlçe Müftüsü İbrahim Gemici, AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Orman Y.
Mühendisi Sabri Avcı ve Orman Bölge Müdürlüğü personeli katıldı.

BAKAN EROĞLU: “ALLAH BİZLERİ DOĞRU HİZMET
VERMEKTEN ALIKOYMASIN”

Açılış kurdelesi kesilmeden önce cami önünde yapılan konuşmalarda Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi, Y. Mimar Hilmi Şenel, İl Müftüsü Rahmi Yarar ile Bakan Eroğlu törene katılanlara hitap ettiler. Bakan Veysel Eroğlu konuşmasında camiyi yaptıran Torun kardeşler ile mimar Şenel’e teşekkür etti. Eroğlu, “Başbakanımız, buradaki eski caminin yerine yenisinin yapılmasını istedi, ben de talimat verdim ve hayırsever işadamlarımızın desteği ile böyle güzel bir camiye sahip olduk. Vesile olan herkesten Allah razı olsun. Kefenin cebi yok. Önemli olan bu dünyada hoş bir seda bırakmaktır. Allah bizleri doğru hizmetler vermekten alıkoymasın” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent