logo

reklam

BAŞKAN ALUÇ DOSTLUĞU DÜNYAYA ANLATTI

İSTANBUL DOSTLUK DERNEĞİ’NDEN DÜNYAYA MESAJ

İstanbul Dostluk Derneği Genel Başkanı Ahmet ALUÇ, son günlerde tüm dünyada dostluğa ve kardeşliğe vurulan darbeyi TRT Haber’de anlattı.

TRT Haber’in en iddialı yapımlarından ve haftasonlarının en çok izlenen programlarından Haber Tadında’nın bu haftaki konuğu İstanbul Dostluk Derneği Genel Başkanı Ahmet ALUÇ oldu.

2

Ahmet Aluç, ülkemiz başta olmak üzere Fransa, Nijerya, Suriye ve Filistin’de son günlerde yaşanan saldırıları değerlendirerek, insanlığın özü olan dostluğun maalesef son günlerde tüm dünyada zarar gördüğünü üzülerek gördüğünü ifade etti. Allah’ın verdiği canın ancak Allah tarafından alınabileceğini, şiddet içeren hiçbir unsurun hiçbir din ile özellikle de İslam ile yan yana getirilmeye çalışılmasının büyük bir hata olduğunun altını çizdi. İstanbul Dostluk Derneği olarak yapmış oldukları çalışmaları izleyicilerle paylaşan Ahmet ALUÇ, 28 Şubat’ta eğitime ve dostluğa vurulan darbe ile ilgili hazırlamakta oldukları belgesel çalışması hakkında da bilgiler paylaştı.

Keyifli bir sohbet ortamında gerçekleşen programda Ahmet ALUÇ, program sunucusu Özge UZUN’a İstanbul Dostluk Derneği’nin simgeleşen kahve fincanını hediye etti.

 

Ahmet Aluç Kimdir?

Günümüzde Türkiye siyasetine yön veren isimlerle geçmişte yakın mesai arkadaşlığı bulunan dostlukları devam eden Ahmet Aluç, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın siyaset anlayışının takipçilerinden olduğu gibi  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan çevresinin de yakından tanıdığı ve dostlukları devam eden isimler arasındadır. Halen İstanbul Dostluk Derneği Genel Başkanı olarak hizmet vermektedir.

İstanbul Dostluk Derneği hakkında

Temel Ahlaki ilkeleri karakter haline getirmiş, güven duyulan ufku açık, azimli, işinin ehli kişilerden oluştuğu belirtilen İDD toplumda birleştirici rol üstlenen ve öncülük yapabilecek bir cemiyet.

İnanç ve ahlaki değerlerini hayatta yaşanır kılmaya çalışan bir birliktelik olduğunu belirten İDD, Yerel ve evrensel ölçekte insanlığın hayrı ve gelişimi için var olan uygun işbirliği zeminlerine katkıda bulunabilecek bir sosyal organizasyon. İDD, günümüz şartlarında geçerli projelerde nitelikli birey, nitelikli kurum, nitelikli toplum inşasına yönelmek. üyelerini ve muhatap kitlesini eğiterek, aidiyet, dayanışma ve yardımlaşma ruhu oluşturup başarılı olmaları için hayata hazırlamak misyonunu deruhte eden cemiyet.

 

www.sariyergundem.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent