logo

reklam
16 Eylül 2015

Belediye Meclisi’nden karar çıktı!

Sarıyer Belediyesi bünyesinde, verilen eğitim hizmetleri ile bilimsel çalışmaların daha geniş kapsamlı ve sağlıklı yürütülmesi amacıyla AR-GE Müdürlüğü oluşturulması kararı alındı. Eğitim ve Kültür Müdürlüğü’nün yalnızca kültürel işlerle ilgilenmesi için oluşturulan AR-GE Müdürlüğü içinde bir de eğitim birimi olacağı belirtildi.

Sarıyer Belediye Meclisi’nde alınan karar sonucu kurulacak olan AR-GE Müdürlüğü’nün Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’e bağlı olacağı ve başına da emekli okul müdürü Selçuk Dereci’nin getirileceği biliniyor. Öte yandan Sarıyer Belediyesi’nin, eğitim çalışmaları kapsamında halk eğitim kursuna katılan vatandaşlar, sayıları 10’u bulan Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezlerinden  (SAGEM) yararlanan binlerce öğrenci ve Sarıyer Akademi öğrencileri eğitim hizmetlerinden faydalanıyor.

Seçildiği günden bu yana Sarıyer’de yaşayan vatandaşların eğitim ve genel kültür çıtasının yükselmesi için çaba harcayan Belediye Başkanı Şükrü Genç ise okulların fiziki olarak çok daha iyi imkanlara kavuşturulması, öğrencilerin de bu imkanlardan azami derecede faydalanması için hizmet üretilmesini sağlıyor.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent