logo

reklam

Başbakan Binali Yıldırım Kazan’da konuştu!

Başbakan Binali Yıldırım, Akıncılar Üssü ile Ankara ve İstanbul’daki darbeci kışlalarla ilgili verilen kararı açıkladı.

 

2

Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişiminin üssü olan olan Akıncılar Üssü’nün de bulunduğu Kazan’da konuşuyor.

AKINCILAR KAPATILIYOR

Başbakan Yıldırım, Ankara ve İstanbul’un içinde tankların bulunduğu kışlaları eleştirdi. Akıncılar Üssü’nün kapatılması kararını açıklayan Yıldırım, ”Akıncı Üssü kapatılacak. Bu darbecilerin burnundan fitil fitil getireceğiz. ABD’de bulunan o terörist başını Türkiye’ye getireceğiz. Aleme ibret için hesabını soracağız.” dedi.

KIŞLALAR PİKNİK ALANI OLUYOR

Ankara ve İstanbul’daki kışlalar içinse, ”Ankara ve İstanbul’da tankların çıkarıldığı ve helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. O mekanlar insanların piknik yaptığı alanlar olacak. Ne işi var tankların ankara’nın İstanbul’un içinde. Düşmanın olduğu yer bellidir. Ankara’da, İstanbul’da değil.” şeklinde konuştu.

‘CUNTACILAR CONTAYI YAKTI’

‘Cuntacılar contayı yaktı’ diyen Yıldırım, darbecilerin tankalarına güvendiğini, ancak başarısız olduklarını belirterek şunları söyledi:

”Onlar insanları tararken sandılarki tanklarla darbe yapacağız. Ama Hakk’ın gücünü, halkın gücünü yenemediler.”

HALKA TEŞEKKÜR

Yıldırım ayrıca darbecilere karşı duran halka da teşekkür etti. Yıldırım, ”15 Temmuz’u her yıl anacağız. 15 gündür sokaktasınız. Siz tarihe isminizi altın harflerle yazdırdınız. Allah sizden razı olsun. Bu millete ayar vermeye çalışanlar ölümlerden ölüm beğensin. Birbirimizi Allah için seveceğiz. Birlikten kuvvet doğar. Birlik olduk bu hainlere gereken dersi Kazan’da verdik.

Hepinizden Allah razı olsun. Sağolun. Sizinle gurur duyuyoruz. Göğsünü kurşunlara siper edenlere, tankların önünde duranlara Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

http://video.haber7.com/video-galeri/74070-binali-yildirim-akinci-ussu-kapatilacak

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent