logo

reklam

Boğaz çilesine çözüm ‘Emirgan’dan geçecek

İstanbul Boğazı’nda haftasonu keyfi yapmak isteyenlerin en büyük sıkıntılarının başında yaya ve araç yolunun yetersiz olması geliyor.

 

MERT İNAN İstanbul

Özellikle Pazar günleri Boğaz hattında yaşanan yaya ve araç trafiği tatil keyfini adeta çileye dönüştürüyor. Trafik ve yaya sıkışıklığının en çok yaşandığı yerlerin başında ise emirgan Sakıp Sabancı Caddesi geliyor.

Kış yüzünden aksadı
İBB tarafından Emirgan Sakıp Sabancı Caddesi’ne başlatılan “Emirgan Sahil Yolu” projesinin bu soruna çare olması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl başlanan çalışmaların 2014 yılı sonuna yetiştirilmesi beklenirken, sert geçen kış şartları ve yağışların fazla olması projede gecikmeye neden oldu. İşçiler ise yağışlı ve poyraz rüzgarı esen günlerde çalışmanın neredeyse imkansız hale geldiğini belirtiyorlar. Çalışmanın ilk kısmı Emirgan sahil yolunda 700 metre uzunluğunda bir bölümü kapsıyor, sahil bandındaki yaya yolunun 8 metre genişletilmesi hedefleniyor. Sahil şeridinde 2 metre genişliğinde bisiklet yolu oluşturulması planlanırken, 3 metre genişliğinde toplamda 1550 metrekarelik yeşil alan ve sahil bandı boyunca 116 araçlık kapasitesine sahip park alanının da yapılması öngörülüyor. Balık tutan vatandaşlar için de 4 metre genişliğinde, 30 metre uzunluğunda 3 adet balık tutma platformu yapılacağı belirtilirken,  11 bin 300 metrekarelik bir alanın düzenlenmiş olacağı belirtiliyor.

http://www.milliyet.com.tr/bogaz-cilesine-cozum-emirgan-dan-gundem-2005534/

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent