logo

reklam

Çağlayan ve Güler istifa etti!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler görevlerinden istifa etti.

 

Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan’ın görevini bırakmasının ardından bir istifa da İçişleri Bakanı Muammer Güler’den geldi.

 

GÜLER’DEN İLK AÇIKLAMA
İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul merkezli operasyonun “Hükümete, AK Parti’ye ve ülkeye karşı düzenlenen kirli bir tezgah” olduğunu belirterek, “oğlunun da dahil edildiği çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin daha açık şekilde ortaya çıkmasına imkan sağlamak” için bakanlık görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Güler yaptığı yazılı açıklamada, 17 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleşen operasyonu “Hükümetimize, partimize, ve ülkemize karşı düzenlenen kirli bir
tezgahtır” ifadeleriyle değerlendirdi. Güler, açıklamasında şunları kaydetti:

“Oğlumun dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin daha açık şekilde ortaya çıkmasına imkan sağlamak için bakanlık görevinden affımı Sayın Başbakanımıza aynı gün şifaen arz etmiştim. Söz konusu istifa talebimi 25 Aralık 2013 günü yazılı olarak Başbakanlık makamına sunmuş bulunuyorum.”

ÇAĞLAYAN’DAN İLK AÇIKLAMA
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlık görevinden ayrıldığını bildirdi. Zafer Çağlayan, şunları kaydetti:

“17 Aralık tarihi itibariyle gerçekleştirilen operasyonun, hükümetimize, partimize ve ülkemize karşı kirli bir tezgah olduğu çok açık bir şekilde ortadadır.

Yakın çalışma arkadaşlarımın ve evladımın da dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak için Ekonomi Bakanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım.”

ÇAĞLAYAN İLK EKONOMİ BAKANIYDI
10 Kasım 1957′de Muş’ta doğan Zafer Çağlayan, uzun yıllar Ankara Sanayi Odası Başkanlığı yapmıştı. 2007′de AK Parti’den Ankara milletvekili seçilen Çağlayan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerini yürütmüştü. 24. Dönem Mersin Milletvekili olarak tekrar Meclis’e giren Çağlayan, ilk Ekonomi Bakanı olmuştu.

GÜLER 24 OCAK 2013′TE GÖREVE GELMİŞTİ
21 Mart 1949′da Mardin’de doğan Muammer Güler, bir dönem İstanbul valisi olarak görev yapmıştı. Valiler Kararnamesiyle Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’na atanan Güler, 7 Mart 2011′de Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili olmak amacıyla görevinden istifa etmişti. 24. Dönem Mardin Milletvekili olarak TBMM’ye giren Güler, 24 Ocak 2013′te yapılan kabine revizyonu ile İdris Naim Şahin’in yerine İçişleri Bakanlığına getirilmişti.

 

http://www.takvim.com.tr/Guncel/2013/12/25/caglayan-ve-guler-istifa-etti-1388253503

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent