logo

reklam

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: Öyle bir anayasa yapılmış ki…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, “Öyle bir anayasa yapılmış ki devletin yapısı hantallaşmış, millet yürüyemiyor, ekonomik gelişimin önü sürekli kesiliyor” dedi.

2

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin tam bir saat konuştuğu toplantıya Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Hamdi Çamlı, Muhtarlar, Okul müdürleri, Sivil toplum kuruluşları başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
SARIYER İLÇE BAŞKANI SALİH BAYRAKTAR: HİZMETLERİMİZE CHP TABELASI ASIYORLAR
Toplantının açış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, partisi tarafından Sarıyer’de yapılan yatırım ve hizmetleri anlatırken, CHP’nin kentsel dönüşüm projelerini mahkeme kanalıyla iptal ettirerek, bu hizmetlerin verilmesine engel olduğunu ileri sürdü. Bayraktar, “CHP döneminde Türkiye hep demokrasiden uzaklaşmış ve ülke karanlık günler yaşamıştır. Sarıyer’de bile listelerini zamanında teslim edemiyorlar. Biz parti olarak tam zamanında ve saatinde listelerimizi verdik, ancak onlar veremediler. Şimdi sormazlar mı bunlara… Siz daha İlçe Seçim Kurulu’na listeleri bile zamanında veremiyorsunuz, iktidar olsanız, ülkeyi nasıl yöneteceksiniz?” dedi. Bayraktar, Sarıyer’deki mülkiyet sorununun çözümünün CHP’nin şuanki İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ve CHP’nin açtığı davalar yüzünden engellendiğini de iddia ederken, CHP’nin hep kötü ve olumsuz şeyler yapmadığını da ifade etti ve, “Haklarını yemeyelim, CHP’nin yaptığı güzel şeyler de var. Mesela bizim yaptığımız hizmetlere güzel tabela asıyorlar. Bizim hizmetlerimize kendi tabelalarını asıyorlar” dedi. Bayraktar, AK Parti’nin, sağlık, ulaşım ve eğitim alanlarındaki yatımlarından da örnekler vererek, ilçenin kalkınmasına büyük katkı sağladığını belirtti.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Öyle bir anayasa yapılmış ki devletin yapısı hantallaşmış, millet yürüyemiyor, ekonomik gelişimin önü sürekli kesiliyor. Mevcut anayasa değişmedikçe siz bu ülkede yatırım yapmayı kolaylaştıramazsınız” dedi.
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen etkinlikte konuşan Güllüce, darbe anayasasının Türkiye’deki ekonomik kalkınmanın önündeki en büyük engel olduğunu söyledi.
Güllüce, darbelerle yatırımların sürekli ertelendiğini aktararak, “Biz ekonomik gelişmişlik olarak İspanya’yla, Güney Kore’yle aynı düzeydeyken, günümüzde bu ülkelerin gerisinde kaldık. Darbelerden, ekonomik krizlerden Türkiye bir türlü ayağa kalkamadı. Ne zaman ekonomik atılımlar gerçekleştirsek sürekli engellemelerle karşılaştık. 12 Eylül’ün yarattığı tahribatı hala ödüyoruz” diye konuştu.
Gelişmekte olan ülkelerde yasal birtakım sorunlardan dolayı ekonomik kalkınmanın yapılamadığını ifade eden Güllüce, ülkelerin bürokrasileri kadar hızlandıklarını kaydetti.
Başkanlık sistemi hakkında bilgi veren Güllüce, Türkiye’deki parlamenter sistemin bürokrasiyi artırdığına işaret etti. Güllüce, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Anayasa değişikliği AK Parti meselesi değildir. Neden sürekli başkanlık sistemi diyoruz. Öyle bir anayasa yapılmış ki devletin yapısı hantallaşmış. Millet yürüyemiyor, ekonomik gelişimin önü sürekli kesiliyor. Mevcut anayasa değişmedikçe siz bu ülkede yatırım yapmayı kolaylaştıramazsınız. Ben gece evrak imzalıyorum ki ertesi gün yatırımcı beklemeden fabrikasının temelini atsın. Çünkü o yatırımcı kapı kapı dolaşmış, bürokrasinin içinde kaybolmuş. Bir de biz sıkıntı çıkarırsak Türkiye’de yatırımların önü nasıl açılacak? Peki biz bunu yaparken ana muhalefet partisi ne yapıyor? Atılan her olumlu adımda Anayasa Mahkemesi yoluyla önümüze taş koyuyor.”
Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent