logo

reklam
18 Kasım 2013

Mustafa Sarıgül, dershaneleri gündemine aldı!

Mustafa Sarıgül, dershaneleri gündemine aldı!

 

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün cemaat vurgulu dershane yorumu dikkat çekti.

“Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde halka seslendi. Sarıgül konuşmasında dershane tartışmalarına ilişkin yorumda bulundu. Sarıgül’ün cemaat okulları ve dershanelerine vurgu yaptığı konuşma dikkat çekti. İşte Sarıgül’ün o konuşması;

DERSHANELER NEDEN VAR?

Sanki yurttaşlarımız dershaneye evlatlarını götürmeye ve para ödemeye çok meraklı. Kimseye sormuyor ‘dershaneler neden var’ diye. Dershaneler eğitim yetersizliği yüzünden var. Ülkemizde okulları tam gün yaparsan dershaneler kalkar. Bütün anne babalar çocuklarını nasıl daha iyi bir okula göndereceklerini düşünüyorlar. Okullarda iyi eğitim alınsa çocuklarımızı neden dershanelere gönderelim.

HAYIRSEVER VATANDAŞLAR YARDIM EDİYOR

Dersaneler büyük bir ihtiyaçtır. Ben biliyorum… Dershanelerin çoğunda ‘paran pulun var mı?’ diye sormuyorlar. Hayırsever vatandaşlarımız dershaneye gitmek isteyen ama parası olmayan çocuklarımıza destek oluyorlar.

HİZMETLERİ KESMEK MANTIKSIZ

Hizmetleri siyasi nedenlerden dolayı kesme mantığını doğru bulmuyorum. Dünyanın yüzlerce ülkesinde okullar varsa dershanelerde geleneklerimiz inançlara saygı en güzel şekilde öğretilmekte. Ben yurt dışında okullara gittiğimde Atatürk’ün resmini İstiklal Marşı’nı her zaman gördüm.

Ensonhaber.com

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent