logo

reklam

Elazığlılar İstanbul’da buluştu.

Elazığlılar İstanbul’da buluştu.

Marmara Bölgesi’ndeki tüm Elazığlılar’ı bir araya getiren Marmara Elazığlılar Derneği’nin düzenlediği 4.Püsün Geceleri – Ustalara Saygı Gecesi yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyona Ak Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Ak Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, İş Adamı Kenan Altungöke, İş Adamı Ömer Faruk Barata ile  siyasi parti – dernek ve vakıflardan çok sayıda temsilci katıldı.

Türkiye’de bir ilk

4 Televizyon kanalından canlı yayın organizasyonda Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi ve yaşayan 47 halk sanatçısı ödüllendirildi. Harput Musikisine gönül vermiş, alanında ulusal ve uluslar arası bir çok ödül almış ve aynı zamanda Türk Musikisine bir çok genç sanatçı yetirmiş tam 47 sanatçı İstanbul’a getirildi ve sahnede ödüllendirildi.

Törende konuşan Marmara Elazığlılar Derneği Başkanı Mahmut Kahraman, Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Türk Musikisinin değerli sanatçılarını Elazığlılarla ve tüm Türkiye ile yeniden buluşturmaktan ve onları yaşarken anmaktan ve ödüllendirmekten dolayı son derece mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Marmara Elazığlılar Derneği olarak yalnızca İstanbul’da değil, bölgedeki tüm illerde aktif olarak çalıştıklarını ifade eden Kahraman, dernek çalışmalarında kendilerine destek veren işadamı ve Yönetim Kurulu üyelerine tek tek teşekkürlerini sundu.

TRT’de yaptığı seslendirme çalışmaları ile tanınan Umut Mete Soydan’ın sunuculuğunu gerçekleştirdiği organizasyon, sanatçıların hep birlikte gerçekleştirdikleri 2 saatlik konser ile son buldu.

 

www.sariyergundem.com

Haber: Metin Pelit

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent