logo

reklam

Erdoğan ile Gül Dostluk Derneği iftarında buluştu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki iftar programında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile aynı masada iftar yaptı.

İstanbul’da Dostluk Derneği’nin iftar yemeğinde aynı masada oturan Erdoğan ve Gül, bir süre sohbet etti.

Erdoğan, Dostluk Derneği’nin Yenikapı Şehir Parkı’nda düzenlediği iftar programında konuşmasına, “Ahde vefanız, kadirşinaslığınız, sevginiz, yol ve dava arkadaşlığınız için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bu mübarek ramazan akşamında sizlerle bir arada olmanın bahtiyarlığını ve heyecanını yaşıyorum. Bizleri böylesine güzide bir toplulukta bir araya getiren, hasret gidermemize, hasbıhal etmemize vesile olan İstanbul Dostluk Derneği’nin kıymetli yöneticilerine, yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye başladı.

Erdoğan, 40 yıllık siyaset hayatı boyunca birlikte yol yürüdüğü, mücadelede verdiği, dava arkadaşlığı yaptığı, bugün rahmeti rahmana kavuşmuş kardeşlerini, ağabeylerini ve büyüklerini şükranla, minnetle, rahmetle yad ettiğini belirterek, katılımcıların, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifi’ni tebrik etti.

“Büyük bir coşkuyla karşıladığımız Ramazan-ı Şerif’i gönlümüz buruk bir şekilde artık yavaş yavaş uğurluyoruz” diyen Erdoğan, mübarek ramazan ayının son haftasına girildiğini kaydetti.


“KIRGINLIKLARI UNUTUP, DOSTLUKLARI GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“İnşallah önümüzdeki pazartesiyi, salıya bağlayan gece Kadir Gecesi’ni idrak edeceğiz. Cuma günü de inşallah hep birlikte Ramazan Bayramı’nı yaşayacak, eğer varsa aramızdaki kırgınlıkları, dargınlıkları, küskünlükleri unutup, dostluklarımızı güçlendireceğiz. Ramazanda kazandığımız hasretleri, dayanışma ve paylaşma duygularını gelecek 11 ay boyunca da devam ettireceğimize inanıyorum. Bizim için her türlü görev, her türlü makam, ikbal kavgasının değil, millete hizmet etmenin, onun gönlünü fethetmenin aracıdır. Bu mücadelede üstlenilen görevler, garibin elinden tutmak, yoksulu kollamak, yetime sahip çıkmak, hak ve adaletin tesisini sağlamak bakımından anlamlıdır.”

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/07/12/erdogan-ile-gul-dostluk-dernegi-iftarinda-bulustu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent