logo

reklam

‘’ Erkekten Gizli ’’ Oyunu büyük ilgi gördü.

 

‘’ Erkekten Gizli ’’ Tiyatro oyununun geliri Altınokta Körler Vakfına.

 ‘’ Erkekten Gizli  ’’ Tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. İki perdelik dram ve komedi türündeki oyun tiyatro severlerin beğenisini toplarken, bilet satışlarından elde edilen gelirin yarısı Altınokta Körler Vakfı’na bağışlandı.

ses

Türkiye’de ilk kez sergilenen “ Erkekten Gizli ” isimli iki perdelik tiyatro oyunu Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde yaklaşık 300 kişilik bir topluluk önünde sergilendi. Büyük ilgi gören oyun seyirci tarafından beğeni topladı. Oyunun sürpriz ismi ise Seda Demirtaş. Bu oyunla ilk kez tiyatro sahnesine adım atacak olan mimar, Seda Demirtaş’ın yazıp oynadığı ” Erkekten Gizli”de Sedat Taşlıyurt, Murat Barış Kavrukkoca ile birlikte rol aldı.

Oyunda erkekler kadınların dırdırından, kadınlar ise erkeklerin konuşmamasından şikayetçi. Hangi meslekten hangi eğitim düzeyinden olursa olsun her iki tarafta “ya karşı cinsin kendilerini anlayamadığını yada kendilerinin karşı cinsi anlayamadığını” söyler durur. Karı koca arasında yaşananlar aslında görüneni hiç de öyle olmadığı mizahi bir dille gözler önüne seriliyor. Bu oyunda ilişkilerde yaşanan gizli hiçbir şey kalmıyor.
AK Parti Sivas eski Milletvekili Selami Uzun, Sanat Yönetmeni, Yazar ve Eleştirmen Hüseyin Sorgun, Yönetmen Murat Derya Kılıç’da oyunu izlemek için gelenler arasındaydı. Selami Uzun, “Arkadaşlarımızla birlikte gelmiştik. ‘’ Karı koca ilişkilerini en güzel şekilde sergilediler. Böylesine özel bir çalışmanın gelirinin yarısını ayrıca Altınokta Körler Vakfı’na bağışlanmasının kendilerini ayrıca mutlu ettiğini söyleyen Uzun, bu etkinliğin bundan sonra yapılacak nice projenin ilk adımı olmasını diliyorum. Diye konuştu. Oyunu harika buldum.

Türkiye`de ses getirmiş çok sayıda programın yapımında ismi yer alan başarılı oyuncu Seda Demirtaş tiyatro sahnesinde ilk oyununu sergiledi. Demirtaş, bundan sonrada oynayacağımız bütün oyunlarda gelecek gelirin  belirli bir kısmını yardım kuruluşlarına  bağışlayacağını açıkladı.

Oyunun yönetmeni, sahnelen oyunun çok anlamlı olduğunu belirterek, ” İlk başlarda tiyatro oyununu seyircimize sevdire bilir miyiz diye şüphelerimiz vardı.  Ancak bugün görünüyor ki oyuncu arkadaşlarımız zorlukların üstesinden geldi. Oyunumuz bugün de ilk defa tiyatro severlerin karşısına çıktı. İyi bir oyun sergilediler. Hepsini kutluyorum ” dedi.

www.sariyergundem.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent