logo

reklam

‘Evlerde mide için mutfak var ama beyinin mutfağı olan kütüphane yok’

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED)’in geleneksel olarak düzenlediği “DİL ve EDEBİYAT BULUŞMALARI” nın bu haftaki konuğu, değerli mütefekkir Hekimoğlu İsmail’di.

Üstat Hekimoğlu İsmail’in derneğin Eyüp’teki genel merkezinde gerçekleştirdiği sohbetine yoğun ilgi vardı.

hekimoglu2

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci-Yazar Nevzat Bayhan programın açılış konuşmasında, sağlık durumunun pek de elvermemesine rağmen davetlerine icabet edip sevenlerini mutlu ettiği için bütün dinleyiciler adına üstat Hekimoğlu İsmail’e teşekkür etti.
Üstat Hekimoğlu İsmail’de davete icabet etmenin sünnet olduğunu ve çağırıldığı her yere sağlığı elverdiği müddetçe gitmeye çalıştığını söyledi. Hekimoğlu İsmail programına, fakir olmanın, perişan olmanın sebebinin İslam’ı yeterince anlamamak olduğunu hatırlatarak başladı.
Konuşmasının büyük bölümünü israfa ayıran Üstat, Müslümanların üretici olması gerektiğine dikkat çekerek; “İsraf haramdır, her türlü israftan kaçının” dedi. Evlerde mide için mutfakların olduğunu ama beyinin mutfağı olan kütüphanelerin evlerden uzaklaştırdığını, bunun neticesinde olumsuz düşüncelerin geliştiğini, evlerde huzur ve mutluluğunda zayıfladığını belirtti.
Bir soru üzerine Üstat Hekimoğlu İsmail; gençlere, diploma ve sanat öğrenmelerini, gayrimeşru davranışlardan uzak durmalarını öğütledi. Şiir Derneği Başkanı ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci Yazar Nevzat Bayhan, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkan Ekrem Erdem Adına Üstat Hekimoğlu’na plaket taktim etti.
Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent