logo

reklam

FİLİSTİN İÇİN SARIYER TEK YÜREK…

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen “Filistin’deki Katliama Sessiz Kalma, Tepkini Göster” yürüyüşüne binlerce vatandaş katılarak, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı kara harekatını protesto etti.
Zalime karşı mazlumun yanında olmayı kendisine şiar edinen Sarıyer AK Parti teşkilatı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları karşısında tarafını belli etti.
1

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları tarafından organize edilen eyleme katılan binlerce kişi, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı kara harekatını yürüyüş yaparak protesto etti.

Sarıyer Liseliler Parkı’nda toplanan binlerce vatandaş, ellerindeki bayrak, döviz, flama, meşale ve pankartlarla Sarıyer Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. “Gazze’ye selam direnişe devam”, “Vur vur Hamas İsrail’i vur”, “Kahrolsun İsrail”, “Katil İsrail Filistin’den defol” sloganlarıyla yürüyüşünü sürdüren grup, Sarıyer Meydanı’nda yürüyüşünü bitirdi. Yürüyüş sırasında yoldan geçen sürücüler korna çalarak, evlerinde ve dükkanlarında olan vatandaşlar da bulundukları yerden Gazze’ye olan desteklerini gösterdi.

Bayraktar; “Bu duruma karşı susmak dilsiz şeytan olmaktır”

Sarıyer Meydan’da toplanan kalabalığa seslenen AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, “ Tüm Dünya İsrail’in ayırt etmeksizin Gazze’ye yaptığı saldırılara gözünü kulağını ve ağzını kapamıştır. Bu duruma en çok sesini çıkartan Türkiye olmuştur. Bu yaşanan duruma karşı susmak dilsiz şeytan olmaktır” dedi.

Cebeci;  ”Filistin aynı zamanda Çanakkale demektir”

Ayrıca grup adına basın açıklaması yapan AK Parti Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı Kadir Cebeci, “Ortadoğu’da kardeşlerimizin arasındaki husumet en az Gazze’de ölen çocuklar kadar içimizi acıtıyor. Suriye’de eli kanlı zalim diktatörün, kendisini Müslüman olarak tanımlayan bazı topluluk ve ülkeler tarafından desteklenmesi ciddi şekilde içimizi acıtıyor. İçimizi acıtan başka bir olayda Filistin’de yaşanıyor. Filistin aynı zamanda Çanakkale demektir. İstanbul halkı çekilen bu zulme elbet dur diyecektir. Bugün burada Filistin’li kardeşlerimize destek için yapmış olduğumuz yürüyüş, yarın bu zulümlerin karşısında daha dik durmamıza neden olacaktır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından,  Gazze’deki zulmün durması için hep birlikte dualar edildi.

“Filistin’deki Katliama Sessiz Kalma, Tepkini Göster” yürüyüşüne AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, İlçe Yönetimi, Meclis Üyeleri, teşkilat mensupları ve binlerce vatandaş katıldı.

 

 

Kaynakhttp://metropolyasam.com/filistin-icin-sariyer-tek-yurek

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent