logo

reklam

Güllüce: Cillop gibi bir imar kanununa ihtiyaç var

Çevre ve şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde katıldığı toplantıda yaptığı konuşmasında yeni bir imar kanununa ihtiyaç olduğunu belirtti.

1

“SIFIR KİLOMETRE CİLLOP GİBİ İMAR KANUNUNA İHTİYAÇ VAR”

İdris Güllüce, “Düşünce olarak şu anda değil ama seçim sonrasında Bakanlığımızın; şöyle imar kanununu yokmuş gibi kabul edip, imar yönetmeliğini yokmuş gibi kabul edip, sıfır kilometre, tertemiz, Anadolu tabiriyle cillop gibi bir imar kanununa, imar yönetmeliğine ihtiyaç var” dedi.

Güllüce, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED), konusundaki yanlış anlamalar hakkında bilgiler vererek, özelikle medyada bu konuda yanlış bir algı olduğunu söyledi. Düşünülenin aksine bakanlıklarının çevre konusunda çok hassas olduğunu dile getiren Güllüce, bu konunun kentsel dönüşümün gölgesinde kalmasından rahatsız olduğunu anlattı.

Bakan Güllüce, konuşmasının ardından sektör temsilcileri ve akademisyenlerin, müteahhitlik yasası, yapı denetimi, arıtma tesislerinin kullanımı, imar yasası, TOKİ’nin yapısı, yapı müteahhitliği, imar hakkı transferi gibi konularda sorularını yanıtladı.

Toplantıya Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksü, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Sariyer AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

http://emlak.haber7.com/emlak-gundemi/haber/1280063-gulluce-cillop-gibi-bir-imar-kanununa-ihtiyac-var

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent