logo

reklam
15 Kasım 2013

“Hükümet Türkiye’yi 2023’e hazırlıyor”

“Hükümet Türkiye’yi 2023’e hazırlıyor”

Dershanelerin kapatılması kararını “hükümetin Türkiye’yi 2023’e hazırlama projesi” olarak gören eğitim camiasından hükümete destek çıktı.

kapatılması hakkında kara propaganda manşetleri atan ve sanki ülkedeki okullar kapatılıyormuş gibi özel dershaneleri eğitimin merkezine oturtmaya çalışan yayınlar çok çeşitli kesimlerden tepki topladı. Milli Eğitim Bakanlığıda bilhassa Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV tarafından yapılan haberleri sert bir dille yalanladı.

Bunu hükümetin Türkiye’yi 2023′e hazırlama projesi olarak gören eğitim camiasından ise dershanelerin kapatılmasına destek çıktı.
İşte kariyerli eğitimcilerin konu hakkında söyledikleri:

Nurullah Dal (Türkiye Özel Okullar Birliği Başkan Yardımcısı)
“Özel okullara teşvik dershaneleri ortadan kaldırır”
Hükümetin özel okulları teşvik için ortaya koyduğu kupon sistemi yerinde bir karardır. Vatandaş kaliteli eğitim için çaba harcıyor. Bu vatandaşın önünü açacaktır. Hükümet de yaptığı masrafın kat kat karşılığını alacaktır. Dershanelerin kapanmasına gelince, verilecek kuponla vatandaşın dershaneye gitmesi ortadan kalkacak dershanelere ihtiyaç kalmayacak. Ama önce teşvik ve okullardaki eğitim kalitesini artırmak gerekir. Yoksa tek başına dershaneleri kapattın sorunu çözmez. Yapılacak işler ve önlemler ardı ardına alınmalıdır.

Doç. Dr. Sefer Güneş
(Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi)
“Birçok sorun ortadan kalkacak”
Özel okullara teşvik ve dershanelerin kapatılması hükümetin Türkiye’yi 2023′e hazırlama projesidir. Bu çalışmanın başarısı başarıya ulaşması halinde ülkemizde yaşanan bir çok sorun ortadan kalkar. Kimseyi mağdur etmeden ve eğitimin kalitesini artırarak yapılacak değişiklikler ülkemizin bölgesinde lider olmasını ve ekonomide istenilen seviyeye gelmesini sağlayacaktır.

Alaattin Dinçer (Eski Eğitim-Sen Başkanı)
“Doğru buluyorum bu tip yapılar kapatılmalı”

Düzenlemede dershaneler, etüt merkezleri, özel kurslar ve evde özel ders uygulamasının kaldırılmasına ilişkin getirilen değişiklikleri doğru bulduğumu ifade etmeliyim. Evet, bizce de eşitliği bozan bu türden yapılar kapatılmalıdır.

Sabah

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent