logo

reklam

İBB’den bu ilçelere uyarı

Sağnak yağış tüm yurtta etkili… Konya’da bir kişi sele kapılarak yaşamını yitirdi. İBB İstanbul’da kritik bir saat uyarısı yaptı.

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul’da etkili olan yağışla ilgili açıklama yaptı. Açıklama “Yağışların  bir saat içinde kuzeyden güneye doğru şiddetini artırarak il genelinde etkili olması bekleniyor. Tahminlere göre özellikle Istırancalar, Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy, Sultangazi, Sarıyer, Beykoz, Sultanbeyli, Pendik ve Tuzla ilçelerinde şiddetli yağış bekleniyor” denildi.

İBB’nin yağışla ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul’da dün sabah saatlerinden itibaren aralıklarla yağan yağmur, dün gece yarısı itibariyle yer yer etkisini artırarak devam etmiştir. Yağış özellikle Boğaz çevresi ve Avrupa yakasında etkili olmuştur. Sarıyer, K?ğıthane, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Esenler, Bahçelievler, Silivri ve Çatalca yağıştan en çok etkilenen ilçelerdir” denildi.

126 SU BİRİKİNTİSİ  MÜRACAATI GELDİ

Gece boyunca yağan yağmur nedeniyle önemli bir olumsuzluk yaşanmadığı belirtilen açıklamada, “Yağış nedeniyle İBB Birimlerine 126 su birikintisi  müracaatı geldi.  AKOM, İtfaiye, Yol Bakım Onarım Müdürlüğü ve İSKİ gelen ihbarlar doğrultusunda su tahliyesi çalışmalarını yaptı. İBB Birimleri 1660 personel, 779  araç/ iş makinesi, 325 motopomp, 384 dalgıç pompa ile olası olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor” ifadeleri yeraldı.

TAŞKIN VE GÖLLENMEYE DİKKAT

Yağışların  bir saat içinde kuzeyden güneye doğru şiddetini artırarak il genelinde etkili olması, yarın sabah saatlerine kadar da etkisini devam ettirmesi beklendiği kaydedilen açıklamada, “Tahminlere göre özellikle Istırancalar, Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy, Sultangazi, Sarıyer, Beykoz, Sultanbeyli, Pendik ve Tuzla ilçelerinde şiddetli, diğer semtlerinde ise kuvvetli yağacağı; taşkın ve göllenme hadiselerinin yaşanabileceği tahmin edilmektedir” denildi.

SU BASAN OTOGAR ALT GEÇİDİ 14 SAATTİR KAPALI

İSTANBUL’da etkili olan yağmur nedeniyle Esenler’de bulunan İstanbul Büyük Otogarı’na giden araçların kullandığı alt geçidi su bastı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri yağmurun bastırmasıyla su dolan alt geçidi araç trafiğine kapattı. Belediye ekiplerinden edinilen bilgiye göre dün akşam saat 20.00 sıralarında alt geçidin trafiğe kapatıldığı söylendi. Alt geçit girişinde bulunan belediye görevlileri yola dubalar koyarak sürücüleri yönlendirdi. O-3 Karayolundan otogar bağlantı yolunda alt geçidin kapalı olması nedeniyle yoğunluk yaşandığı görüldü.

Öteyandan, E-5 Karayolu Merter ve Cevizlibağ’da sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşandı.

http://www.milliyet.com.tr/ibb-den-bu-ilcelere-uyari-gundem-1941948/

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent