logo

reklam

İş Adamı Ahmet Ünal İftar Yemeği Verdi!

 

Şişli’nin Sevilen ismi, İşadamı Ahmet Ünal tarafından Ramazan ayı boyunca Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi Camii avlusunda iftar yemeği verildi. Ramazan ayının son günü İftar sofrasında Şişliye ve Sarıyer’e’ gönlünü açan gönül dostlarıyla buluştuk. Katılımın yoğun olduğu Ramazan ayının son iftar yemeğinde samimi sohbetlerin yanında oruç açmanın manevi hazzını hep birlikte yaşadık.

 

1

Gazeteci Yazar Yaşar İliksiz, Kurtlar Vadisi Pusu’da Deli Hüsnü karakterine hayat veren Adnan Erdoğan, Efeteknikyapı Sahibi Eyüp Efe, Şişli İlçe Teşkilat Kurucularından, AK Parti Şişli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Tümer, AK Parti Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Selim EFE katıldı. Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu belirten İş adamı Ahmet ÜNAL iftar yemeğine katılım sağlayan dostlarına ve gelen misafirlerin yoğun olmasına sevindiğini belirterek, ” Ramazan ayının bizlere verdiği bereketi bizlere yansıması dileğiyle bir araya geldik. İlçemizde hemşerilerimizle yakın ve çok sevdiğim dostlarımla birlikte böyle bereketli günlerde bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Bugün burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu kadar insanın burada bulunması bizleri onurlandırmıştır. Bizleri kırmayarak, iftar soframıza icabet eden tüm misafirlerimize teşekkür ederim ” dedi. İftar sonrasında Gazeteci Yazar Yaşar İliksiz, Kurtlar Vadisi Pusu’da Deli Hüsnü karakterine hayat veren Adnan Erdoğan, Efeteknikyapı Sahibi Eyüp Efe, AK Parti Şişli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Tümer, AK Parti Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Selim EFE ile birlikte Tarabya sahildeki Mado’da sohbet Bayram sabahına kadar sürdü.

2

Ahmet Ünal abimizi daha yakından tanımış olduk. 1973 yılında Şişli’de doğan Ahmet Ünal, aslen Sivas Hafik’li. Evli ve 5 çocuk babası olan Ahmet Ünal; ilk, orta ve lise eğitimini de Şişli’de almış. Ahmet Ünal, aslında küçük yaşlardan bu yana ticaretin içerisinde olmuş. Ortaokul ikinci sınıftayken karnesinde 3 zayıf getirince, babası biraz da çalışma hayatının zorluklarını anlaması için sanayiye çırak vermiş. Bu tecrübe Ahmet Ünal’ın hayata daha ciddi bakmasına neden olmuş. Ahmet Ünal, daha sonra iş hayatında yönünü çizen Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirmiş. Ancak iş hayatına atılması daha erken yaşlarda, 22 yaşında gerçekleşmiş. Önceleri tekstil sektöründe faaliyet gösteren Ahmet Ünal, daha sonra inşaat sektöründe karar kalmış ve halen bu sektörde faaliyetlerine devam ediyor. Türkiyede ve Ortadoğu’da inşaat işleri yapan Ahmet Ünal, bu sektördeki işlerini halen devam ediyor. Türkiye’de yaptığı kentsel dönüşüm projelerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Ünal, ayrıca bir gıda şirketinin de sahibi. Ahmet Ünal’ın gözden kaçırılmaması gereken bir diğer yönü de sporcu kişiliği aslında. Çünkü kendisi bir dalgıç ve bu konuda uzman. Hatta Şişli Sualtı Sporları Kulübü kurucusu ve üyesi. Bunun yanında Ahmet Ünal at binmeyi de seven ve bu spora da sık sık vakit ayıran biri. Buraya kadar anlattıklarımız, Ahmet Ünal’ın iş hayatı ve özel hayatıyla ilgili. Fakat bu başarılı iş adamının sosyal yönü de çok aktif. Sosyal Projelere büyük önem veriyor.

Ahmet  Ünal gibi, Eşi de Özlem Ünal Kıymetli Hanımefendi son derece mütevazi bir hayat yaşıyor. Özlem Ünal adını taşıyan  5 Katlı ve 90 yataklı Türkiye’nin En Yeni Refakatçı Otelini Hayata Geçirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin konaklama sorununa çare oldu. İhtiyaç sahiplerine hizmet vermek amacıyla işletilecek.

Ahmet Ünal çeşitli STK’larda kurucu ve üye olarak da yer almış. Halen Şişli Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanlığı, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Sivas Sanayici ve İş Adamları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şişli Platformu Kurucu Üyeliği yapan Ahmet Ünal, bu ve daha önceki faaliyetleri nedeniyle de ilçe de oldukça tanınan ve sevilen bir sima. Ahmet Ünal, kendi tabiriyle imkanı olanların yapabildiği bazı şeyler konusunda sıradan vatandaşa da fırsat sağlamak konusunda hep çaba sarfetmiş. Örneğin iyi bir okula gitmek isteyen, ancak alınmayan birçok çocuğun o okula gitmesini sağlamış.

1990’lı yılların ortasından verdiği sokak iftarlarıyla hem bu alanda ilk olmuş, hem de ihtiyaç sahiplerine sağladığı yardımlarla önemli bir hizmeti yerine getirmiş. Pek bilinmese de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yanında bulunan hasta refakatçi otelini de Ahmet Ünal yaptırmış. Yaptırdığı bu hasta refaketçı oteline eşi Özlem Ünal hanımefendinin adını vermiştir.  Aslında Ahmet Ünal yardım faaliyetlerinin bilinmesini pek istemiyor. Ancak madem bu kadar önemli hizmetler yapmış ve yapmaya devam eden biri var, bize düşen bunu herkese anlatmaktır.

Sivas’ın Onuru, Gururumuz Medar-ı İftaharımız Ahmet Ünal ağabeyimiz aslında tam bir  “ Anadolu insanı ” profili çiziyor ki, halkta bıraktığı samimi etki de bundan kaynaklanıyor.

Sarıyer’e’ Gönlünü Açan Gönül Dostlarıyla Buluştuk.

Güzel bir akşam sohbeti oldu. Ahmet Ünal Bey’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Selim EFE, “ Sarıyer’e hizmet etmeye çalışan seçilmiş ve atanmış büyüklerimize hizmet etme yolundayız. Bu sofrada bulunduğumuz gibi, Hepimiz Şişliyi ve Sarıyer’i AK Kadroları buluşturmak için çalışıyoruz.” AK Parti Şişli Belediye Başkan Aday Adayı olarakta çıkan Ahmet Ünal, bugüne kadar gerek iş, gerek siyaset ve gerekse STK’larda yaptığı çalışmalarla Şişli’ye yeni bir dinamizm getirecek, başarılı bir profil çizmiş.

20 BİN KİŞİ BİRE BİR TANIRIM.

Bugüne kadar gerek iş, gerek siyaset ve gerekse STK’larda yaptığı çalışmalarla adını duyuran Ünal, aslen Sivaslı olduğunu ancak doğma büyüme Şişli’li olduğunu ve Şişli’de bir çok derneğin kuruculuğunu yaptığını dile getirirken, ” Şişli’den yüzlerce çocuğun okula kaydıyla bizzat ilgilendim. Yüzlerce hastanın hastane işleriyle bizzat ilgilendim, onlara yardımcı oldum. Yani toplumun tüm katmanları ve kesimlerinin meseleleri ile çok yakından ilgilendim. O yüzden Şişli’de yaşayan 20 bin kişiyi bire bir mutlaka tanırım.” Sohbetimiz bittiğinde sabah olmuştu. Bayram namazına gitmek üzere ayrıldık.

Ahmet Erim EFE

WWW.SARİYERGUNDEM.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent