logo

reklam
10 Aralık 2013

İstanbul’da kar alarmı

Kar yağışı uyarılarının yapıldığı İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi Ekipleri, hazırlıklarını sürdürüyor. Taksim’de Gezi Parkı girişine tuz yığını yapılırken, kar küreme araçları da hazır bekletiliyor.

Kar yağışı öncesi soğuk hava, vatandaşlara ve Taksim’de çalışan seyyar satıcıları zor anlar yaşatıyor.

İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Kar yağışı uyarısıyla adeta teyakkuza geçti. Şehrin dört bir yanında kar yağışı öncesi önlemler alan ekipler, Taksim’de de bir dizi tedbire başvurdu. Taksim Meydanı Gezi Parkı Girişinde kar yağışı ve olası bir buzlanma ihtimaline karşı tuz yığını oluşturulurken, kar küreme araçları da hazır bekletiliyor. Taksim’de kar nöbeti tutan belediye işçileri, “Bu araç hem kar kürüyor, hem tuz atıyor. Akşam saatlerine kadar nöbet tutacağız” dedi.

İstanbul’da etkili olan soğuk hava ve rüzgar, vatandaşlara da zor anlar yaşatıyor. Soğuk havadan en çok etkilenenler ise seyyar satıcıları. Soğukta çalışmakta güçlük çeken simitçiler, yaktıkları mangal ile ısınmaya çalışıyor. Zor şartlarda çalışan simitçiler “Biz de böyle bir yöntem bulduk. Çok soğuk. Isınmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

İHA

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent