logo

reklam

İstanbul’daki Ordulu bürokratlar buluştu!

Ordulu bürokratlar, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da katıldığı 1. Ordulu Bürokratlar Buluşması’nda bir araya geldiler.

 

temel

Ordulu bürokratlar, 1. Ordulu Bürokratlar Buluşması kapsamında Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir araya geldiler.

Programa; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan,İstanbul Müftüsü Prof.Dr.Rahmi Yaran, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Teyfik Göksü, AK Parti Yalova Eski Milletvekili Temel Coşkun, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Ordu Dernekler Platformu Başkanı Gülcan Özkaya ile Haber7 Yayın Koordinatörü Osman Ateşli de katıldı.

Program, İstanbulluların ve Orduluların çok sevdiği o isim.  AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan’ın selamlama konuşmalarıyla başladı.

 

ESENLER DE, ORDU DA MİNİ BİR TÜRKİYE

Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, böyle platformların büyük şehirlerdeki hemşehrilerin tanışıp kaynaşması açısından önemli olduğunu belirterek, “Ordu ne kadar Karadenizse, o kadar da Güneydoğu’dur. Ordu, ülkemizin birliğini en güzel yansıtan illerimizden biri. Esenler de, mini bir Türkiye gibidir. Türkiye’nin yeni heyecanlara ihtiyaç var. Bu tür organizasyonlar, içe kapanmanın önüne geçen, heyecan veren organizasyonlar. Belediye olarak her zaman ev sahipliği yapmaya varız” diye konuştu.

 

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN 4 ŞEY ÖNEMLİ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da 15 Temmuz şehitleri ile beraber aynı cennete gitmeyi hak edecek çalışmalar yapmak gerektiğini söyleyerek, “Bu sorumlulukların hepsi sadece bürokratik bir sorumluluk değil, milletin tamamına karşı bir vefa borcu içerisinde yerine getirilmesi gereken sorumluluklar” dedi.

Güçlü Türkiye denilen yolun dört temel direği olduğunu belirten Kurtulmuş, özetle şunları söyledi:

” Birincisi, devlet-millet kaynaşması. Uzun yıllar verilen siyasi mücadeleyle, devlet-millet ile içli dışlı olmaya başladı. 15 Temmuz bunun en güzel örneklerinden birisidir. İkincisi, Türkiye’nin kendi kökleriyle ve tarihiyle barışmasıdır. Türkiye, tarihi ve kökleriyle barışırsa, zaten devlet ve millet arasındaki fark ortadan kalkar. Üçüncüsü, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik istikrarıdır. Siyasi ve ekonomik istikrar sahibi olmayan, güçlü olmayan Türkiye’nin ne kendisine ne de çevresindeki ülkelere faydası vardır… Dördüncüsü, gönül coğrafyamızdaki insanlarla aramızda zaten var olan bu iletişimin kuvvetlenerek devam etmesi ihtimali, birilerinin rüyalarını kaçırıyor, birilerinde korku krizlerine vesile oluyor. Karşı karşıya kaldığımız büyük resim budur. Türkiye’nin güçlü ve büyük bir ülke olmasını istemiyorlar. Biz de tam tersini yapacağız. Bunun yolu, birlik ve dirlik içerisinde, bir takım ruhu içinde hareket etmektir.”

Gecenin sonunda Ordulu bürokratlar, protokol üyelerine sorularını sordu ve fikir alışverişinde bulundular. Program, günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent