logo

reklam

“İstanbul’u Sarıyer’de evlendireceğiz”

Sarıyer Evlendirme Dairesi Evlendirme Birimi Amiri Özlem Bayraktaroğlu, Sarıyerlilere hizmet verdikleri için mutlu olduğunu ifade ederek İstanbul’un değişik ilçelerinde oturan vatandaşları da Sarıyer’de evlendirmek istediklerini belirtti.

Sarıyer’in ve Belediye Başkanı Şükrü Genç‘in en büyük projelerinden birisi olan Sarıyer Evlendirme Dairesi modern fiziki şartlarıyla Sarıyerlilere kaliteli hizmet sunuyor. Sarıyer Belediyesi’nin kalıcı yatırım projelerinden olan yeni Evlendirme Dairesi’nde geçen senelere göre nikâh sayısında büyük artış oldu. 1 Aralık 2014’te yeni binaya taşınan Evlendirme Birimi’ne iki buçuk aylık süreçte 750’ye yakın nikâh müracaatında bulunuldu.

2Daire açıldığı günden bu yana yaklaşık 250 çiftin nikahına ev sahipliği yaptı. 3 nikah salonu ve geniş tören alanlarına sahip olan Sarıyer Evlendirme Dairesi’nin hizmetlerini Evlendirme Birimi Amiri Özlem Bayraktaroğlu ile değerlendirdik. Yeni binada hizmet vermenin tatlı heyecanıyla sorularımız yanıtlayan Bayraktaroğlu, çalışanların da evlenecek olan çiftler kadar heyecanlı olduğunu söyledi.  Böylesi bir mekanda Sarıyerlilere hizmet verdikleri için mutlu olduğunu ifade eden Bayraktaroğlu, “7 yıldır belediyede hizmet veriyorum. Evlendirme Birimi lir Amiri, olarak göreve yapıyorum. 7 senedir büyük sabırsızlıkla bu hizmet binasını bekledik. Zaten başkanımızda geliri gelemez hemen proje hazırlattı. Böylesi bir binada Sarıyerlilere hizmet verdiğimizi için çok heyecanlıyız. Biz gelen çiftlerden daha çok heyecanlıyız. Onlar da evlenme heyecanı varken bizde hem onların mutluluğuna vesile olma hem de hizmet heyecanı ve güzel bir binada görevimi yapmak bilgi bir heyecanımız var.  Burası 1 Aralıkta resmi olacak açıldı o tarihten bu yana 200-250 çiftçinin nikahını kıydık” şeklinde konuştu.

Talepler artışta

Taleplerin yoğun olduğunu dile getiren Bayraktaroğlu, İstanbul’un değişik ilçelerinde oturan vatandaşları da Sarıyer’de evlendirmek istediklerini ifade ederek, “Özellikle bahara mevsimiyle birlikte bu talepler artıyor. Artık yeni binaya geçtiğimizde beri farklı ilçelerdeki nikah dairelerinde nikahlarını kıymak isteyenler bu binayı görünce kararlarını değiştiriyorlar. Bu bizim için gurup verici bir durum. Eskiden çık kaybımız vardı.  Çitler evlenmek için başka ilçelere gidiyorlardı. Şimdi iste tam tersi. Bizler şuan mevcut olanı koruyoruz ek olarak farklı ilçelerdeki vatandaşlarımıza hizmet vermeyi hedefliyoruz. Biz Sarıyerliyi Sarıyer’de evlendiriyoruz ve İstanbullular da Sarıyer’de evlendireceğiz. Buradaki farkımız hızlı ve nitelikli hizmet oldu.  3 tane salonumuz var. Büyük salonumuzda davetliler sıkışmadan güzel vakit geçirebiliyorlar. Çiftlere çok rahatlıkla takı takabiliyorlar. Mekansal olarak iyi hizmet verdiğimizi düşünüyoruz. Ayrıca gelin damat odalarımız var. Nikahtan önce dinleme imkan buluyorlar. Başkanımızda nikah kıyma konusunda çok başarılı. Neredeyse bizlerle yarışacak durumda. Kendi intikam kıymayı çok seviyor. Onun dışında 3 memur olarak hizmet veriyoruz” dedi.

Yeni binaya 1 Aralık’ta taşınan Evlendirme Birimi bugüne kadar 750’ye yakın müracaat aldı.

Selçuk ARSLAN

http://www.sariyerposta.com/istanbulu-sariyerde-evlendirecegiz/

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent