logo

reklam

İstanbul’u teslim alan kar Sarıyer’i vurdu.

İstanbul’u teslim alan kar Sarıyer’i vurdu. İstanbul’da kar yağışı etkisini sürdürürken, Sarıyer’i teslim aldı. Sarıyer’in yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Çok sayıda araç yolda kaldı, maddi hasarlı kazalar oluştu. Pınar Mahallesi kar yağışından etkilenen mahallelerden. Muhtar Ayhan Yılmaz güne çok erken başladı.

 

 

Karla kaplı Sarıyer Pınar’da uyanan kent sakinlerinin sabah saatlerindeki en önemli sorusu okulların tatil olup olmadığı idi… Yanıtı İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu verdi: Okullar tatil değildi.

 

Sarıyer’de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece boyunca devam etti. Sabah ise 06:00′dan sonra yer yer dolu yer yer tipi ile başbaşa kalan Sarıyer’de trafik felç oldu. Kentin ana alterleri ve mahalle cadde ana alterleri belediye ekipleri tarafından tuzlandığı için açık kaldı. Ancak ara sokaklarda ulaşım zorlukla gerçekleştirildi. Yoğun kar yağışını ardından Sabah saatlerinden beri Sarıyer Belediye ekipleri ve bu ekiplerle birlikte Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz yoğun mesai harcadı. İstanbullular yollarda zorlu anlar yaşadı.

 

Sarıyer’de  kar yağışı sırasında Pınar Mahallesinde kartpostallık görüntüler oluştu.

 

 

 

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK Mİ?
 
İstanbul beyaz örtüsünü giyerken, kar yağışının yarın da devam edeceği açıklandı.
 
Türkiye dün Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Soğuk hava,poyraz fırtınası ile birlikte Marmara Bölgesi genelinde etkili olurken,sıcaklık düşüşüne paralel olarak kar yağışları da İstanbul başta olmak üzere özellikle Marmara’nın doğusunda hayatı adeta felç etti.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, İstanbul’da kar yağışı, poyraz fırtınası ile birlikte zaman zaman etkisini artırarak bugün ve yarın da devam edecek. Özellikle sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olaylarının sık yaşanacağın belirtildi.
www.sariyergundem.com
Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

#

İstanbul’u teslim alan kar Sarıyer’i vurdu.” için 1 yorum

  1. Hüseyin Erdal diyor ki:

    Gerçektende havalar aşırı derecede soğudu…

patent