logo

reklam

Sarıyer’de İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 94. Yıldönümü Kutlandı!

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy`u Anma Günü, Sarıyer Kaymakamlığı ve Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı temalı piyesi seyircilerden büyük alkış aldı. İzleyicilere duygusal anlar yaşattı.

2

Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı temalı piyes, Milli mücadele sürecinde yaşanan sıkıntılara da değinilen gösteride öğrencilerin etkileyici gösterisi salonda izleyicilerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu. Seyirciler öğrencileri ayakta uzun uzunca alkışladı.

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. Yıldönümü coşkuyla kutlandı. Sarıyer Kaymakamlığı ile Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı temalı piyes, belgesel gösterimi, şiir ve müzik dinletisinden oluşan programa Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Fırat Fehmi Işık, Garnizon Komutanı Abdullah Demirel, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Balcı, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Cevahiroğlu, İlçe Müdürleri, Siyasi parti temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda öğrenci ile öğretmen katıldı.

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

IMG_1720

Türk ulusunun en önemli değerlerinden biri olan ve Şair Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. Yıldönümünün kutlandığı etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi Müdürü Hayati Başar,  İstiklal Marşı’nın sıradan bir marş olmadığını vurgulayarak “ Öyle bir marş düşünün ki bu günü en güzel şekilde anlatacak, dünü yad edecek, yarına ışık tutacak. İstiklal Marşı sıradan bir marş değil. Büyük Türk milletinin gür sesi. Vatan, millet, bayrak, namus, gibi olguların duygularla dudaklarda ifadesini bulduğu bir marş ” dedi. Hayati Başar ‘’Akif’in dediği gibi, Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın ’’

Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘’İstiklali Yazanlar’’ adlı piyes gösterimi salondakilere duygusal anlar yaşattı. İstiklal Marşı’nın hangi şartlarda ve nasıl yazıldığı bir kez daha hatırlatan gösteri seyircilerden büyük beğeni aldı.  Programda Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Elif Nun İçelli yönetiminde gerçekleştirilen müzik dinletisi ağıt türküleriyle dinleyicileri hüzünlendirdi.

Programda;  şiir, ezbere şiir okuma, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri; Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Garnizon Komutanı Abdullah Demirel ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek tarafından verildi.

 

www.sariyergundem.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent