logo

reklam
24 Aralık 2013

Kaymakam Ömer Karaman Aday mı oluyor?

Sarıyer’ de Kaymakamlık görevini başarıyla sürdüren  Ömer Karaman, Sarıyer Belediye Başkanlığı için adı geçiyor.

 

Sarıyer’de güzel hizmetlere imza atan Karaman’ın komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla başlattığı projesi ve Sarıyer’i tanıtmak için başlattığı ” 3B Projesi ” ( Bal, Balık Börek )  ses getirmiş ve kendisine ulusal basın büyük yer vermişti.

kaymakam

İSTANBUL’UN PARLAYAN YENİ YILDIZI SARIYER!

 

Kaymakam Ömer Karaman tarafından Sarıyer’de hayata geçirilen 3B ( Balıkçılık, Balcılık ve Börekçilik ) projesi, İlçede büyük heyecan yarattı. Projeyi, Sarıyer halkına hem meslek hem de kazanç yolu sağlamak amacıyla Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, yaklaşık 3 yıl önce geliştirmişti. Proje kapsamda, Sarıyer deniz kıyısında olduğu için balıkçılık, ilçede orman bol olduğu için balcılık ve ilçenin böreği meşur olduğu için börekçilik seçildi.

Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı olacak yorumları yapılıyor.

Kaymakam Ömer Karaman Belediye Başkan Aday Adaylığıyla ilgili her hangi bir açıklamada bulunmadı.

 

Ömer KARAMAN kimdir?

 

1959 yılında Erzurum’un İspir İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Halitpaşa İlkokulu, Ortaöğrenimini Gazi Ahmet Muhtarpaşa Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra Erzurum Lisesi’ni bitirdi. Erzurum Eğitim Fakültesi’nden sonra, 1984 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1985 yılında Mülki İdareler Amirliği mesleğine intisap etti. İki yıl Trabzon İli, Akçaabat İlçesi vekil Kaymakamlık görevinde bulundu. 

73. dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla bitirip, 1989 yılında Denizli İli, Babadağ İlçesi’nde Kaymakamlık görevine başladı. Daha sonra Malatya İli, Yazıhan İlçesi’nde “Kurucu” Kaymakamlık yaptı. Bu görev esnasında 1 yıllığına ABD‘ye dil eğitimi için gitti. 1993-1995 yılları arasında Çankırı İli Eskipazar İlçe Kaymakamlığı, 1995-1998 yılları arasında Kars İli Sarıkamış İlçe Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 

 29.09.1998 Tarihinde Gaziantep İli, Şahinbey ilçe kaymakamı olarak atandı. 23.02.2004 tarihinden itibaren 8 ay Giresun vali vekili olarak görev yaptıktan sonra, 16.04.2004 tarihinde İzmir Vali Yardımcılığına atandı. 17.09.2009 tarihinde Sarıyer Kaymakamlığı görevine atanmış olan Ömer Karaman, İngilizce bilmekte, evli ve üç çocuk babası.

 

www.sariyergundem.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent