logo

reklam

Kazım Uğur Kızılaslan’dan Çok Önemli Mesajlar

Sarıyer siyasetinin genç yüzü siyaset bilimcisi Kazım Uğur Kızılasan, AK Parti’in adayının belli olmasının ardından “birlik ve beraberlik  mesajı verdi.”

TV’nettki canlı yayını öncesinde Sarıyer Güncele konuşan Kazım Uğur Kızılaslan, başından beri belirttiğim gibi bugünden sonra da AK Parti’n bir miğferi olacağım. AK Parti’nin Sarıyer’de tekrar  layık olduğu yere ulaşması için maddi, manevi üzerime düşenin fazlasını yerine getireceğim” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Kızılaslan AK Partinin adayı Sedat Özsoy’u tebrik etti ve üstün başarılar diledi.

Kızılaslan mesajında bazı önemli unsurların altını da çizdi. İşte o önemli unsurlar.

Değerli kardeşlerim;  partimizin Sarıyer adayı belli oldu. Sedat Bey’i tebrik ediyor, üstün muvaffakiyetler diliyorum.   Yolu ve yolmuz açık olsun. Unutmayalım; bu seçim asla belediye yöneticilerimizin seçileceği bir yerel seçimden ibaret değil… Bu seçimlerde ayrıca, 2002′den 2013 yılı arası dönemde -Gayri Safi Milli Hasılası 4 kat, -Dış Ticaret Hacmi 4 kat, -Eğitim Bütçesi 6 kat, -Derslik sayısı 1.5 kat, -Üniversite sayısı 1.5 kat, -Turist sayısı 3 kat, -Turizm geliri 3 kat büyümüş, -IMF’e bağımlılığı sona erdirmiş; dünyayı 1929 Büyük Buhranı’ndan günümüze en derin şekilde sarsan global ekonomik krize rağmen bu büyüme sağlanıp, duble yollar, konutlar, Marmaray, III. Köprü, Hızlı Tren, III. Havalimanı, Nükleer Santral gibi proje ve girişimlerle taçlandırılırken, sayısız meşru ve gayrimeşru yolla yapılan engelleme girişimleri karşısında, yılmadan, -AB reformlarını uygulayarak demokrasinin gelişimi adına birçok yasa değişikliğini devreye sokmuş, -sistemin sadece seçilmişlerce yönetilmesi ilkesini pekiştirmiş, -başörtüsü yasağı gibi saçma sapan yasakları kaldırmış, -Kürt sorununu korkusuzca, adını da koyarak ele almış, bir ülkenin lideri, rotası ve geleceği tartışmalı hale getiriliyor.

En yakınımızdan en uzağımıza, herkes bir blok olarak karşımıza çıkıyor ve türlü yalanlarla bu başarı hikayesini önce bulandırmaya, sonra bölmeye, sonra da dağıtmaya çalışıyor. Büyük projelerden, büyük ihalelerden eskiden olduğu gibi bakanları, vekilleri ve gazeteleri sayesinde istediği payı alamayanlar, bu büyümeden rahatsız olanlarla ve devleti ele geçirme hevesleri kursaklarında kalanlarla bir araya gelmiş, AK Parti’yi ve liderini hedef tahtasına koyuyor. 17 Aralık Operasyonları ile büyük projelere sekte vurulmaya çalışıldı. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanımıza yalan olduğu açık bir yolsuzluk iddiası yöneltildi. Yalana dayalı son İHH iddiaları da Çözüm Sürecini ortadan kaldırmaya ve başta MİT Müsteşarımız Hakan Fidan olmak üzere bizi El Kaide ile ilişkilendirmeye çalışıyor.

Sakın bu sözlerimle yolsuzluklara kılıf bulmaya çalıştığım düşünülmesin. Asla! Kim ki halkın parasına göz diker, el uzatır, bizden değildir. Ama bunların sadece yargı tasarrufu olduğuna inanacak kadar da saf değliz. Bu numaraları yemiyoruz, bu adamı yedirmeyeceğiz. Böyle numaraların eskidiğini, tarih boyunca uygulanmış kötü ve demode numaralar olduğunu biliyoruz. Musadık da böyle devrildi, Allende de… BÖL VE YÖNET; olmazsa İSTİKRARI BOZ, sonra da seçimler yetmezse DARBE İLE DEVİR. Muradına erince de, 12 Eylül sabahı olduğu gibi, “bizim çocuklar işi bitirdi” de ve çık. Biraz tarih, biraz siyaset bilimi bu numaraları çözmeye yeter. Bu seçimler karar seçimleridir. Bu milletin sahibi kendisi midir, yoksa başkaları mı; bu millet kabadayılaşmadan, dik duranlarla mı, yoksa döne döne feleği şaşanlarla mı beraber? Karar milletin, sessiz çoğunluğundur!

Tekrardan bu kararın partimize ve Sarıyer halkına hayırlı olmasını diliyor, Sedat Bey tebrik ediyorum.

 

http://www.sariyerguncel.com/siyaset/kazim-ugur-kizilaslandan-cok-onemli-mesajlar-h1334.html

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent