logo

reklam

Kelkit Vadisi’ Dernekleri Sarıyer’de Kahvaltıda buluştu.

Naipli Birliği öncülüğünde ve Suşehri Derneğinin düzenlediği İstinye’deki Kök Kafe’de sabah kahvaltısında buluşan çok sayıda Sivaslı dernek temsilcisi, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Suşehri Kaymakamı, belediye başkanı ve çok sayıda dernek başkanının katıldığı kahvaltıda birliktelik mesajları verildi.

1957680_1589233281289907_6070371026455661480_o

Suşehri Derneği adına, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Kuzpınar‘ın organize ettiği İstinye Kök Kafe’deki kahvaltı programı Sariyer’de gündem oldu. İşte detay haber www.sariyergundem.com haber sitesinde sizlerle.

10959438_10153045888393426_8722361224020815832_n

 

Kelkit Vadisi Sarıyer’e adeta çıkarma yaptı… Naipli Birliği olarak kurulan, Başkanlığını Hazım Demir’in yaptığı birliktelik Suşehri derneği öncülüğünde İstinye Kök Kafe’de  Sarıyer de Sivaslılar buluştu. Kahvaltıya Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, AK Parti Suşehri Ilçe Başkanı Rüstem Yüce, Sivas Vadi Federasyon Başkan Yardımcısı Muammer Turan, Naipli Stk Başkanları ve Suşehri Dernek Başkanı Mustafa Yılmaz, Sidef Başkanı Celal Deniz ve Sarıyer Sivaslılar Dernek Başkanı Ali Genç adına yönetimi Sezgin Başalan katıldı.

Sarıyer’de yaşayan Sivaslılar, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve yönetimini kucakladı.

AK Parti Sarıyer Ilçe Başkanı Salih Bayrak ve yönetimi kahvaltı programına eksiksiz katıldı. İlçe Başkanı Salih Bayraktar misafirlerlerle  tek tek yakından ilgilendi.

 Naipli Birliği tarafından organize edilen kahvaltı programına Sarıyer AK Parti İlçe Başkanı ve yönetimi, yönetiminde bulunan Sivaslılar tarafından bilinen ve sevilen İlçe Başkan Yardımcısı Metin Ateş, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kuzpınar, Selim EFE adeta ev sahipliği yaptı. Katılım sağlayan misafirlerle yakından ilgilendi. STK Başkanlarının yanı sıra , Sivaslı olup 2. Bölgeden Milletvekiliği için Aday adayları katıldı. Sivas eski Milletvekili Selamı Uzun ve Sarıyer eski İlçe Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş katıldı.

Sarıyer’de yaşayan Sivaslılar’ın buluştuğu kahvaltıda, siyasi tanıtımda unutulmadı. Adaylar kısa bir selamlama konuşması yaptı. STK başkanları kısa bir selamlama konuşması yaptı.  Sivaslıların, eğitime destek talebi üzerine katılımcılar, daha fazla destek sözü verdi…

SARIYER SİVASLILAR  KAHVALTIDA BULUŞTU! KELKİT VADİSİ SARIYER’E ÇIKARMA YAPTI.

Kahvaltı sonrasında ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Naipli Birliği Başkan Hazım Demir; Birliktelik olarak yapılan faaliyetlerin kısa bir değerlendirmesini dinleyicilere aktardı. Sarıyer’de Sivas adına birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Katılımcıların sırayla kendilerini tanıtarak söz aldığı ve görüşlerini ifade ettiği toplantının bir diğer gündemi Suşehri Belediyesi’nin faaliyet ve çalışmalarıydı.Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel İlçede altyapısı tamamlanan yollarda asfaltlama çalışmalarının tamamlandığını yapılacak projelerini bir bir anlattı.İstanbul’da bulunan Sivaslı hemşerileri bir bütünlük içinde tutmak adına çeşitli etkinlikler yapmak, yaz döneminde festivallerin zamanlamasına dikket çekti.

BAŞKAN FAZLI YÜKSEL; ” Sivas Milletvekillerimiz, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Ekrem Erdem her zaman yanımızda oldu.” Hükümetimizden çok destek gördük.”

Fazlı Yüksel; “Bazı çalışmalarımızda belediyeden 1 kuruş bile harcamadık, bakanlıklardan da ciddi destek gördük” dedi. Birlik ve beraberlik içinde olmanın önemine dikkat çekti. Katılımcılara teşekkür etti.Katılım sağlayan Misafirleri Suşehrine beklediğini yeniledi.

AK Parti Suşehri İlçe Başkanı Rüstem Yüce selamlama konuşmasında İlçe başkanlığında 5. yılım, çok iyi bir ekiple çalışıyoruz. Sizlerin güvenine layık olmak için çalışıyoruz, çalışmalarımızda bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederim.

Muammer Turan yaptığı selamlama konuşmasında  Ne güzel şey, ben Sivaslıyım demek. Hele ki ne güzel şey ben Suşehirliyim demek. Hepinize hayırlı sabahlar diliyorum, hepinize saygılar sunuyorum diye konuştu.

AK Parti Sariyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar  “ ALLAH BİR DAHA BU MİLLETE İSTİKLAL SAVAŞINI YAŞATMASIN ”

 

Kahvaltıda misafirlerle tek tek tokalaşan Bayraktar misafirlerin yoğun sevgisiyle karşılaştı. Yaptığı selamlama konuşmasın da şunları söyledi; “Allahın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Güzel ilçemizde bu güzel yerde bizleri siz değerli misafirlerimizle bir araya getiren herkese çok teşekkür ederim. Naipli Birliği, Suşehri derneklerimiz birlik beraberliği yakalamış. Birlik beraberlik, gücü de yanında getiriyor. Birlik  beraberliğin sağlanmasında sivil toplum kuruluşları çok önemli. İngiltere’de 1 kişiye 10 sivil toplum kuruluşu düşüyor, ülkemizde ise 10 kişiye 1 tane böyle olmamalı. Sarıyer İlçemizde kilise, cami ve sinegog yan yana görülebilir. 40 yıllık dostluklar kurabilirsiniz, bizim mücadelemiz değerlerimizi korumak ve yaşatmak, medeniyetimizi ihya ve ifşa etme mücadelesidir. Birleştirici, kaynaştırıcı olma gayretidir, birlik beraberliğimizi güçlendirirsek büyük görünen meseleler küçük meseleler haline gelir. Bunun en güzel örneği Çanakkale’dir Allah bize bir daha İstiklal Savaşı yaşatmasın, İstiklal Marşı da yazdırmasın”

AK Parti Sivas eski Milletvekili Selami Uzun Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Herkes kendisi için istediğini karşısındaki için de istemelidr.

Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi de ilçedeki problemleri çözmek için belediye başkanı ve ilçe başkanıyla Suşehrinde el ele mücadele verdiklerini ifade etti. Naipli Birliği  Başkanı Hazım Demir’e özellikle teşekkür etti.Sınıf arkadaşı olduğunu hatırlattı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği, hoş muhabbetlerin ve esprilerin bir çok kez yapıldığı kahvaltılı toplantı toplu aile fotoğrafı çekimiyle son buldu.

www.sariyergundem.com

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent