logo

reklam

“AYAS”a Öğretmenler Tam Not Verdi!

 

Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi “Ayas”, hem çocuklar hem de ailelerden tam not aldı.

 

Sarıyer Mehmet Akif İlköğretim Okulu öğrencileri öğretmenlerinin eşliğinde bugün Tim sinemasında gösterilen ” Ayas ” filmini izlediler. Sarıyer belediyesi Minik öğrencileri ve velileri sinemaya ücretsiz taşıdı. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Fil ve Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz öğrencilerimize mutlu bir gün geçirmelerinde yardımcı oldu.. Sabah saatlerinde heyecanlı bir şekilde sinema salonuna gelen minik öğrenciler, ilk kez topluca, sınıf olarak sinemada çocuk filmi izlemenin keyfine vardılar. ‘Ayasa ’ filmini izleyen minik öğrencilerin keyfine diyecek yoktu.

 

samet17 – 8 yaş grubu öğrencilerin öğretmeni Gülay Kan yaptığı açıklamada, çocukların eğitimi açısından sinema kültürünün de öğretilmesi gerektiğini belirterek bu tür organizasyonların devam edeceğini söyledi. Pınar Mahallesi Muhtar Ayhan Yılmaz öğrencilerimizi okullarından alıp araçlara binmelerine eşlik etti.

 

Sarıyer Mehmet Akif İlköğretim Okul  Öğrncileri 2/c  2/f  sınıfı, Sarıyer belediyesinin araç sağladığı programda, Minik öğrencileri yalnız bırakmayan Pınar Mahallesi Muhtarı Yılmaz, şunları söyledi: ” Çocuk filmleri aile bağlarını artırmak, eğitici, öğretici olduğu için önemsiyorum. Biz çocukluğumuzda sinema görmedik. Bugün çocuklarımız çok şanslı. Sarıyer belediyesi öğrencilerin sosyal, kültürel, yönünün gelişmesi için yaptığımız bu çalışmaya araç tahsis ederek yardımcı olan Ramazan Fil Başkanımıza teşekkür ederim.”

 

 

 

 

Sinema gösterimine; Sınıf öğretmeni,öğrenci ve sınıf anneleri katıldı.

Sarıyer Belediyesi Öğrenci ve Velilere Büyük jest Yaptı.

 

Filmin Özet ve detayı şöyle;

 

Altı yaşındaki Ayas’ın başından geçen maceraları konu alan filmde, Ayas’ın akrabalarıyla dolu apartımanına ve İstanbul sokaklarında yaşadığı eğlenceli maceralara konuk oluyoruz. Film, seyirciyi Ayas’ın en sevdiği arkadaşları olan kuzenleri Mustafa ve Özgür’ün yanısıra annesi ve babası başta olmak üzere tüm ailesiyle tanıştırıyor ve geleneksel sokak kültürü ve oyunlarına davet ediyor.

Ayas, Türkiye yapımı ilk animasyon çocuk filmi olma özelliğine sahip. Çizgi film karakteri Pepe’nin maceralarına ele alan çizgi film serisinin yaratıcısı olan Düşyeri Çizgi Film Stüdyosu’nun yapımını yürüttüğü projenin başında şirketin kurucusu Ayşe Şule Bilgiç yer alıyor.

 

“Ayas” hem annelerin hem de çocukların gönlünü fethetti!

 

Pepee’nin yaratıcısı Düşyeri ve BKM Film imzalı olan film, izleyiciye eğlence ve macera dolu 80 dakika sunuyor. İşte ünlü annlerin görüşleri:

Ebru Şallı: Çok Beğendik biz, gayet keyifliydi. Pars da Beren de çok beğendi. Pars’a biraz daha hitap ediyor ama Beren de çok hoşuna gittiğini söyledi. Pars bir Pepee hayranı olarak çok Ayas’ta da çok eğlendi.

Pınar Tezcan Özçapkın: Daha önce de Pepee vardı hayatımızda, ondan alışık olduğumuz bir sistem var aslında. Düşyeri’nin çok eğitici çizgi filmleri var. Ayas da bunlardan bir tanesi olmuş. Filmde ülkemizin tanıtılması ve çocuklara günlük hayatta uyulması gereken kuralları, bilgileri öğretmesi çok güzel.

Leyla Bilginel: Ayas çok eğlenceli bir film olmuş, çocuklara da çok keyifli vakit geçirtiyor. Filmdeki ‘Teyze oğlu’ gibi ifadeler çok güzel, şimdi hiç öyle şeyler olmadığı için izlerken Kayra’nın da benim de çok hoşuma gitti. Kayra’nın en iyi anlaştığı bir teyze oğlu var, sanırım büyük bir ihtimalle bizde de ‘teyze oğlu’ kelimesinin kullanımı başlayacak yakında Ayas’la beraber.

Nurgül Yeşilçay : Ayas karakteri mükemmel olmuş. Müzikler çok enteresan. Çok güzel ve eğlenceli bir film çıkmış ortaya. Emeğe geçen herkesin ellerine sağlık.

Yeliz Yeşilmen: Ayas, özellikle çocukların Türk örf ve adetlerini öğrenebilmeleri açısından çok güzel sahneler barındırıyor. İtfaiyeyi ve dinozorları anlatıyor, aradaki türküler de ayrı bir güzellik katmış filme. Biz Asya’yla çok eğlendik.

 

www.sariyergundem.com

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent