logo

reklam

Oflu İsmail’i beş bin kişi uğurladı

‘Oflu İsmail’ olarak nam salan İsmail Hacısüleymanoğlu son yolculuğuna yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenle uğurlandı. Hacısüleymanoğlu’nun yakınları avluya sığmadı.

Tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi’nde geçtiğimiz gün yaşamını yitiren yeraltı dünyasının ‘Oflu İsmail’ olarak tanıdığı İsmail Hacısüleymanoğlu (77), son yolculuğuna İstanbul Kilyos’tan uğurlandı. Hacısüleymanoğlu’nun Kilyos Merkez Camii’de kılınan cenaze namazına yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kalabalık cami avlusuna sığmazken, cenaze safı da ana caddeye kadar uzadı. Kilyos Merkez Cami’ne giden ana cadde ise Hacısüleymanoğlu’nu uğurlamaya gelenlerin araçları nedeniyle adeta kilitlendi.

İsmail Hacısüleymanoğlu’nun Kilyos’taki cenazesine siyaset, iş ve sanat dünyasından birçok isim katılırken, Eski Devlet Bakanlarından Cavit Çağlar ile Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın en ön sırada namaza durmaları dikkatlerden kaçmadı. Hacısüleymanoğlu’nun cenazesinde aralarında Trabzonspor eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar, Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker,Hakan Ural’ın da aralarında bulunduğu birçok isim yer aldı.

Hacısüleymanoğlu’nun eşi Kısmet ve oğulları Hasan ile Başar Hacısüleymanoğlu avluda taziyeleri kabul etti.

‘Hepimiz faniyiz’

Cenazesine katılan eski devlet bakanı Cavit Çağlar, Oflu İsmail lakaplı Hacısüleymanoğlu için “İyi bir aile babasıydı. Bir ay önce beraber balık ziyafeti çekmiştik. Hepimiz faniyiz. Başsağlığı diliyorum” dedi.

Hacısüleymanoğlu’nun cenazesi, Kilyos Dede Mezarlığında toprağa verildi.

Kalabalık cami avlusuna sığmazken, cenaze saffı da ana caddeye kadar uzadı.
Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent