logo

reklam
11 Haziran 2014

Oyun!

Hem içeride hem de yanıbaşımızda çok ama çok tehlikeli bir oyunun startı verildi! Uzun zaman önce düğmeye basıldı, ancak şimdi görünür oldular! Çok geniş bakıp aktörleri sınıf sınıf ayırmadıkça ve ortak hedeflerini saptamadıkça işimizi zorlaştırırız!
Karşımızda yine birbirine benzemeyen bir İTTİFAK var! Patronlar, paralelciler, askerin içindeki bir KANAT, bürokrasi, Avrupa, İngiltere ve Amerika’daki bir LOBİ elele…
Oturduğum odadan görüyorum ki bazı şeyler gözden kaçıyor! Fena halde ıskaladığımız BAŞLIKLAR var!
Şunu unutmamak gerekiyor!
Adamlar bu kez hiç olmadığı kadar güçlü gelecek!
Sanıldığı gibi KÖŞK’e Erdoğan’ın çıkmasını engellemek falan değil olay!
Siyaseten Erdoğan’la birlikte barışı isteyen, bölünmeye karşı çıkan Öcalan ve Türkiye ile iş yapıp barışa olan güvenini gösteren Barzani de hedef!
Üçlü TASFİYE için inatla, ısrarla ve kararlılıkla gelecekler!
Bunun işaretleri bizler GEZİ ile uğraşırken verildi!
İçeride bazı gazeteler tıpkı dışarıda yazılıp çizilenlerin izinden giderek tam 3 aydır şu manşetlerle, haberlerle çıkıyor:
PKK yolları kesti!
Erdoğan, Özel bunu da görün!
Devlet nerede?
Güneydoğu artık bizim değil!
Türk pasaportu geçmiyor!
Barış nerede? gibi onlarca haber yapıldı!
Dünyada yapılacak bütün operasyonların neredeyse tamamının MEDYADA ayak izleri vardır! Bizler sadece “MUHALEFET yapıyorlar” diye baktığımız gazete ve televizyonlar aslında ülkenin sürükleneceği yeri önceden haber verirler! Tabii bunu görmek ve fotoğrafları üst üste koymak ayrı bir iş! Günlük yaşadığımız için ömrümüz 24 saat! Oysa oyunu kurup sahneye koyanlar hiç uyumuyor!
Peki, nereye gidiyoruz! İstenen ve hedeflenen ne?
Bir kere şu kesin ve net: Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması ve siyasetin içinde kalması istenmiyor! Bölgede oyun kuran Türkiye bu adamların yüreğini ağzına getiriyor! Bunun faturasını çıkarmak istiyorlar! Kendisi Tuncelili olduğu halde Kürt sorunu hakkında en ufak bilgisi olmayan CHP lideri ve her şartta Kürtler’i dışlayan MHP yeni senaryoda haberleri olmasa da rol alacaklar! Çünkü BAYRAK testi ile ülkenin bir anda gündeminin değiştiği ve sonuca gidilecek bir unsur olduğu ortaya çıktı! O ‘velet’i oraya gönderenin Türk BAYRAĞI ile pozitif ya da negatif bir bağı yok! Sadece bizim için kutsal olan simgemiz üzerinden ne yapabileceklerini görmek istediler ve gördüler! Bu bir TEST sürüşüydü!
Tıpkı Genelkurmay eski Başkanı İlker Paşa’nın tutuklanması gibi! Bu tutuklanmadan sonra PARALELCİLER ne kadar işadamı varsa, ne kadar önemli bürokrat varsa, ne kadar etkili isim varsa KONTROL altına aldılar! Kimse gıkını çıkaramadı! “Askerin başındaki isim gidiyorsa biz kimiz ki?” sorusuna cevap bulan olmadı!
Koca koca LAİK PATRONLAR uçakları doldurup DENİZAŞIRI ziyarette bulundular! El öpme yarışına girildi!
Hakan Fidan, Emre Taner ve Afet Güneş zor kurtarıldı! Hedef zaten Erdoğan’dı! Bu üçlü alınsa sıra kendisindeydi!
Aslında oyunları ve hedefleri hiç sapmadı! Sadece replikler ve figüranlarda değişikliğe gittiler! Şimdi çok daha akıllıca ve zalimce gelmek isteyecekler! Eğer başarırlarsa hem kan akacak hem de Erdoğan’ın etrafında duvar ören yapı parçalanacak! Daha da ileri gidip teveccühünü esirgemeyen AK Parti sevdalıları bile makas değiştirmeye zorlanacak!
Değiştirmek zorunda kalacak!
Türkiye’ye ve Erdoğan’a üçüncü bir seçeneği olmayan TESTLE geliyorlar!
Ya barışı kurtarmaya çalışacaksın ya da bazı olaylara sert tepki vermeye zorlanacaksın!
Öyle bir KURGU ki bu iki seçenek sadece Türk ve Kürt’ün işine yaramıyor!
Bu işbirliği içinde olanların KARARGAHINDA kısa ve net çatışma ile TASFİYE konuşuluyor!
Barışı bitirmeden, yani kaldığı yerden devam edecek şekilde senaryo yazıldı! Önce tansiyon yükselecek, çatışma yaşanacak. İşlem tamamlanınca da “Erdoğan’mış her gerilimin nedeni!” diye manşetler atılacak! Yürüdükleri hedef bu!
Güney Londra aksanı ile konuşan ve MİT’in desteklediği söylenen IŞİD (yani Irak Şam İslam Devleti) MUSUL’u aldı! Terörü İSLAMLA birleştiren ama İSLAMCI olmayan bu yapı bir anda yön değiştirdi! Suriye’de iş gören İNGİLİZ MALI OLUŞUM Barzani’yi menzile koydu!
İngilizce konuşan bu ordu kimindi? Türkiye’ye karşı harekette bulunduğu halde nasıl bizim TIRLARIMIZ onlara yardım götürüyordu noktasına gelindi! Kim bu algı için çırpındı! Ve daha da önemlisi bu IŞİD gücünü neden alıyordu ki şimdiki hedefini KERKÜK olarak saptıyordu!
Bakın!
Bu adamlar içeride askerle Erdoğan’ı karşı karşıya getirip müdahale gereken yerlerde, yani askere ihtiyaç duyulan noktalarda devletteki BİRLİĞİ yok etmeyi amaçlıyor! Çok kazançlı bir formülle saldırıyorlar!
Ve şunun cevabını kimse veremiyor!
Ordudaki paralelciler kim ve kaç kişi? Ortakları ve çalıştıkları isimlerin gücü ne?
Daha da önemlisi YAKIN ZAMANDA birbirini çok da sevmeyen İKİ ÖNEMLİ AKTÖR ne konuştu? Dönüşüm ve tansiyon bu görüşmeden sonra zirve yaptı!
Dediğim gibi satır aralarında kalan KOCAMAN haberler aslında ilişkileri net olarak ortaya koyuyor!
Hem içeriden hem dışarıdan kuşatma ile ANKARA’nın çökmesini isteyecekler!
Eğer yavruları dağa kaçırılan annelerin cesaretini gösteremezsek işimiz hiç kolay değil!
Herkesin karşımızdakiler gibi elele olması gereken bir dönemdeyiz!
Barış ORTADOĞU’yu temelinden değiştirecek bir adım!
Bunu da Erdoğan’la yapmak istemiyorlar!
Köşk falan hikaye!
Teşhisi doğru koymazsak yanılırız!
Onların istediği kulvarda, onlar için çalışmamızı istiyorlar!
Bu ülkeyi eskiden olduğu gibi kontrollerine alıp bizleri yani bu toprakların çocuklarını sürmek istiyorlar! Şimdiye kadar istediklerini yapmalarına izin vermedik!
Yine güç biziz! Bunu bilip, gereğini yapalım!
Yoksa ağlayacak vaktimiz bile olmaz!

NOT: Jacob Rothschild, Telegraph’a konuştu: “Kabul etmek gerekir ki, soyadımız her kapıyı açıyor. Bu çok uzun bir süredir böyle. Biz bir aileyiz, gizli bir yapı değiliz. Elbette güçlü olduğumuzu kabul ediyoruz. Yatırım şirketlerimiz olduğu için eleştiriliyoruz. Bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Her bireyin hakkı olduğu gibi bizim de paramızı değerlendirme hakkımız var. Bunu da iyi yaptığımızı düşünüyorum….”
Biz de bunu söylüyoruz ya!

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent