logo

reklam

PINAR MAHALLESİNDEN DARBE KARŞITI DEV MİTİNG!

Meydanlarda ‘demokrasi nöbeti’ devam ediyor FETÖ’nün darbe girişimi sonrası vatandaşlar meydanları terk etmeyerek, ” demokrasi nöbeti”ni sürdürüyor. FETÖ’nün darbe girişimi sonrası vatandaşlar tüm Türkiye’de olduğu gibi Pınar Mahallesi’nde de  meydanları terk etmeyerek, “demokrasi nöbeti”ni sürdürüyor. Pınar Mahallesi Muhtarlığı ve Stk ların ortaklaşa düzenlediği yürüyüşe binlerce vatandaş katıldı.

 

Pınar Tek Yürek, Sel Oldu Aktı.


12

Pınar Mahallesi Sel Oldu Aktı. Borsa da şehit düşen Fatih Satır için bütün şehitler için dualar etti.

Ellerinde Türk bayraklarıyla Pınar Mahallesi karakol önünde toplanan kalabalık daha sonra Pınar Mahallesi içinden geçerek İsitinye yolu üzerinden, İsitinye Park Borsa Önüne geldi. Sokakları Caddeleri dolduran vatandaşlar, sık sık darbe karşıtı slogan ve tekbirler getirdi. Türk Bayrakları ellerden düşmedi. Zaman zaman trafikten geçen sürücüler vatandaşlar el sallayarak  korna çalarak destek verdi..

bayrak3

AYHAN YILMAZ; “ ROTAMIZ DEMOKRASİ ”

Çanakkale ruhuyla

15 Temmuz’da milletin dik duruşu, halkın oylarıyla seçilmiş hükümetin dirayeti, güvenlik birimlerinin olağanüstü gayreti ve tüm kurumlarının büyük desteğiyle kalkışmanın savuşturulduğunu aktardı.Yılmaz, “Biz Mahalleli olarak. Büyük Bir Aileyiz Çanakkale ruhuyla her daim hazırız ve  yaşarız.Mahallemiz Bir Bütündür. Tüm varlığımızla ülkemiz ve aziz milletimizin hizmetindeyiz ” dedi

11

Programda sonunda Borsa önünde dualar edildi. Konuşma yapan Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz “ Çok anmalı bir programla Mahallemiz dedelerimizin Çanakkelede verdiği mücadele gibi  bugünde burada hep birlikteyiz. Rotamız demokrasi diyoruz. Rotamız Türkiye’nin geleceği diyoruz. Bunu anlamlı kılan şey Cuma gününden buyana ülkenin her noktasında bu millet ayağa kalktı. Bu millet kendi geleceğine sahip çıktı. Eğer bugün burada toplanabilmişsek bu gülen yüzleri, şehitlerimize borçluyuz. Onları rahmetle minnetle anıyorum. Bütün değerlerimizle sokağa ineceğiz. Bir daha bu zulüm bu ülkede yaşanmasın diye bu kurtuluş mücadelesinin erleri olacağız. Türkiye’yi daha güzel günlere taşıyacağız” açıklamasında bulundu.

 

WWW.SARİYERGUNDEM.COM

AHMET ERİM EFE

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent