logo

reklam
09 Eylül 2015

Pınar şehitleri için tek yumruk oldu sel gibi aktı!

Pınar’da ” Teröre lanet birliğe davet ” Mitingi düzenlendi. Pınar şehitleri için tek yumruk oldu sel gibi aktı!

Pnar dün akşam uyumadı. Birlik oldu… Tepkisini Gösterdi. Mahalle içinde faaliyet gösteren tüm STK’lar destek verdi.

 

Son günlerde peş peşe gelen şehit haberlerine Pınar halkı da duyarsız kalmadı. Tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer, Pınar’da teröre lanet mitingi düzenledi. Dün akşamki dev yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

 

as5

Pınar Mahalllesi girişinde toplanan halk, kortej halinde sloganlar atarak  yaşlı, çocuk ve kadınlarında bulunduğu binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla şehitlere sahip çıkarak, attıkları sloganlarla teröre tepkilerini dile getirdi.

 

BAYRAĞI KAPAN YÜRÜYÜŞE KOŞTU.

 

Pınar’da Hakkari ve Iğdır İllerinde şehit düşen asker ve polisler için, PKK terör örgütüne tepki göstermek amacıyla gerçekleştirilen yürüyüşte 5 bin kişi Şehitler için yürüdü. Yüzlerce araç konvoy yaptı.

ff

 

Pınar Mahallesinde düzenlenen ” Teröre lanet birliğe davet ” konulu mitinge halk ve gençler dev bayraklarla destek verdi. Mitingde ” Şehitler ölmez vatan bölünmez”, ” Kahrolsun PKK “, ” Polise, askere uzanan eller kırılsın ” sloganları atıldı, tekbir getirildi. Mitingde yapılan konuşmalarda, birlik beraberlik çağrısı yapılarak, terörün asla gayesine ulaşamayacağı ve bu ülkenin verilecek bir karış toprağının olmayacağı vurgulanarak, kimsenin bu ülkeyi bölmeye gücünün yetmeyeceği dile getirildi. Kur’an-ı Kerim okundu. Şehidin anlam ve önemi anlatıldı ve şehadetin Allah indinde nasıl yüce bir makam olduğu vurgusu yapıldı.

30

Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz, Pınar halkına şehitlere sahip çıkmasından dolayı teşekkür etti. Ayrıca Sosyal Medya hesabından mesaj yayımladı. Yürüyüş sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada; “ Güvenlik kuvvetlerimize yapılan hunharca, haince saldırıyı lanetliyoruz ” ifadesini kullanan Muhtar Ayhan Yılmaz, “ Yapılan bu hain saldırılar bölünmez vatan toprağımıza, birliğimize, Cumhuriyetimize yapılmıştır. Kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyoruz. Şehit analarımız bilsinler ki; tek bir şehidimizin kanı yerde kalmayacaktır. Bu vatan hepimizindir. Ve asla bölünemez. Vatan hainleri çirkin emellerine asla ulaşamayacaklardır ”. Yürüyüşe katılım gösteren ve destek veren tüm Pınar Mahallesi halkıma teşekkür ederim.

Şehitlerin ruhuna yapılan duaların ardından, İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra  yürüyüş sona erdi. Bütün evlerin camlarına ve balkonlarına Türk bayrakları asıldı. Bazı vatandaşlar motosiklet ve otomobilleri ile yürüyüşe  konvoy yaparak tepkisi gösterdi. Araçların camlarından, evlerin camlarına çıkanlar Türk bayrakları salladı.

 

 

www.sariyergundem.com

Ahmet Erim EFE

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent