logo

reklam

Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi Almanya Yolcusu!

 

Almanya’nın ıngolstadt şehrinde bulunan Apian Gymnasium ile erasmus plus projesi kapsamında ilk ziyaretini yapmak üzere üç öğretmen ve iki öğrenci ile birlikte Almanya Münih Havalimanı’na Pazar günü sabahı indi.
1

Görüşmelerin temelinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2016 yılında başlatılan erasmus plus projesi kapsamında Apian Gymnasium okuluna ziyarette çeşitli etkinliklere katılarak karşılıklı kültür ve eğitim bağlarını güçlendirmek suretiyle beş gün misafir olunacak.

Bu görüşmelere Rotary 100. yıl Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hayati Başar, Öğretmenlerden Semra Koçak, Cüneyt Özcan ve 11 sınıf öğrencilerinden 2 öğrenci katıldılar. Okul Müdürü Hayati Başar bu ziyaret hakkında şu açıklamalarda bulundu; Biz okul olarak bu görüşmeler sonucunda karşılıklı güzel birliktelik sağlayıp öğrencilerimizle birlikte kültür alışverişinde bulunmak. Çeşitli etkinliklere katılarak değerlendirme şansı bulacağız.Ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğiz. Okul olarak Apian Gymnasium  eğitim sistemleri hakkında bilgiler edineceğiz. Öğrencilerimiz  Almanya’nın ıngolstadt şehrinde bulunan Apian Gymnasium öğrenci ailelerinin yanında kalacak ve  halkın yaşantılarını canlı olarak gözlemleyecekler. Yine öğrencilerimiz öğrendikleri yabancı dili günlük yaşantılarında kullanma şansı yakalayacak ve bu sayede öğrencilerimizin kendilerine olan özgüvenleri de artmış olacak. Öğrencilerimiz orada edindikleri deneyimleri hayat boyu unutmayacaklar. Aynı zamanda orada edindikleri deneyimlerini diğer arkadaşlarıyla paylaşacaklardır.
www.sariyergundem.com
Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent