logo

reklam

Rotary 100.Yıl Anadolu Lisesinde Mezuniyet Coşkusu!

Rotary 100.Yıl Anadolu Lisesinde Mezuniyet Coşkusu! Kepler havada uçuştu.

 

20160602_164002

İstinye Mahallesi’nde bulunan Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi 2015 – 2016 yılı mezunları, okul bahçesinde düzenlenen coşkulu bir törenle diplomalarına kavuştu. Okul bahçesinde yüksek bir katılımla çoşkulu bir kutlama gerçekleştirildi.  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı tören, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Okul Müdürü Hayati BAŞAR’ın yaptığı anlamlı konuşmanın ardından Şükrü Genç mikrofona gelerek; diploma almaya hak kazanan öğrencilere, bundan sonraki yaşamlarında başarı dileğinde bulundu. Başarılı öğrencilere hediye takdim etti. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem yoğun programından dolayı mezuniyete katılamadı çelenk göndererek ayrıca mesajıyla başarılı öğrencileri tebrik etti.

20160602_151456

 Sarıyer Rotary 100.Yıl Anadolu Lisesi‘nin mezuniyet töreninde renkli ve coşkulu anlar yaşandı. Öğrenciler misafirlere duygulu anlar yaşattı. Kutlama töreni, saygı duruşuyla başladı, ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Okul Müdürü Hayati Başar kısa selamlama konuşması yaptı ” Tüm öğretmenler adına diyorum ki, siz inanç gibi yüce, sevgi kadar gerçeksiniz. Gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerimizin emeği kadar, emeği geçen velilerimize çok teşekkür ediyorum. Gençler, ufkunuz, geleceğiniz açık olsun ” törenin açılış konuşmasını yapan Rotary 100.Yıl Anadolu Lisesi Müdürü Hayati Başar öğrencilerine; “ Hayatınızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatıyorsunuz, diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyorsunuz ” dedi

Öğrencilerin, okulda 4 sene boyunca geçirdikleri arkadaşları giydikleri mezuniyet kıyafetiyle velileri selamladı. Okul birincisi, Fatma Aleyna NUR. Öğretmen ve Öğrencilere seslendi kısa bir selamlama konuşması yaptı. Okul ikincisi Şeyma Gülsüm YÜZGEÇ. Okul üçüncüsü Barış SARIKAYA’ya plaketleri verildi.  Okul birincisi Fatma Aleyna NUR, gelenekselleşen okul kütüğüne çivi çaktı. Tören, mezuniyet sonrası bayrak ve okul flamasının teslim edilmesiyle son buldu. Sonrasında Okul Aile Birliği tarafından öğrencilere ve misafirlere ikram edilmek üzere okul bahçesine kurulan döner standı büyük ilgi gördü. Misafirler uzun kuyruk oluştururken. Misafirlere sıcak döner, tatlı ve içecek ikram edildi. Yemek sonrası sıcak lokma döküldü ve çay ikramı ile  misafirlere servis edildi. Yoğun katılım gözlerden kaçmadı.

Okul Yönetiminden Mehmet  Akdağ’a teşekkür.

Mezuniyet töreninde yaptığı  konuşmasında Okul Müdürü Hayatı Başar  Okula yardımlarını esirgemeyen isimlere Başta Sarıyer Belediyesi’ne, Akdağlar Madancelik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdağ Bey’e, Okul idaresi ve Öğretmenlere , Okul Aile Birliği Üyelerine ve Okul Aile Birliği Başkanı Arzu Akıncıoğlu ve Başkan Yardımcısı Selim EFE’ye  Okula emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mezuniyet belgelerini alan ve okuldan bu yıl mezun olan son sınıf öğrencileri hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusu yaşadı.

 

www.sariyergundem.com

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent