logo

reklam
27 Aralık 2013

Sarıyer Sivaslılar Derneği ‘Ali Genç’ dedi

Sarıyer Sivaslılar Derneği ‘Ali Genç’ dedi.

 

Tek çatı altında birleşen Kısa adı SASİDER olan Sarıyer Sivaslılar Derneği’nin başkanlığına Sarıyer halkının yakından tanıdığı sevilen işadamlarından Ali Genç seçildi.

ali genç

Sarıyer’de faaliyette bulunan iki Sivas Derneğinin Birleşme konusunda Yeniköy Osmanlı Mutfağında yapılan ilk toplantısında Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Sarıyer Şube Başkanı Bekir Karakuş’a iki derneği tek çatı altında birleştirme teklifi götüren Sarıyer Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Edip CENGİZ ve dernek yöneticileri Bekir Karakuş’un bu teklifi olumlu karşılaması ile teknik çalışmalara başlanmıştı. Yapılan teknik çalışmalarda her iki derneğin de feshedilerek yeni bir dernekte birleşmenin sağlanması sonucuna varıldı.Kurulan 6 kişilik komisyon altyapı çalışmaları tamamlayarak birleşme sonucuna karar verdiler. Bunun sonucunda çeşitli platformlarda bir araya gelen dernek yöneticileri tüzük, hedefler konularında netleşti.12 Aralık 2013 tarihinde kuruluş bildirimi Dernekler masasına teslim ederek Kısa adı SASİDER olan Sarıyer Sivaslılar Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali GENÇ önderliğinde 104 kişi ile kuruldu.

 

Sivaslılar yıllar sonra bir araya geldi.

 

Sivaslı işadamları, muhtarlar, sivil toplu temsilcileri ve akil insanlardan oluşan 60 kişilik heyet Sivaslı işadamı Kazım Doğan’a ait Kireçburnu Paella Reataurant’ta bir araya geldi. Toplantının yöneticiliğini Sarıyer Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan yardımcısı ve Koyulhisar Kavacık Köyü Derneğinin de başkanlığını yapan Sezgin BAŞALAN yaptı. Çok samimi bir ortamda süren toplantıda söz alan Sarıyer Şube Başkanı Bekir Karakuş daha önce kendisine yapılan birleşme teklifine olumlu yaklaştıklarını ve yönetim kurulu olarak oy birliği ile bu teklifi kabul ettiklerini belirtti. “Yaklaşan seçimlerde bir partiden meclis üyesi aday adayı olmayı düşünüyorum. O yüzden vizyonu, duruşu ve tarafsız kişiliği ile bilinen Sivaslı iş adamı Ali Genç beyi şahsım adına başkanlığa öneriyorum. Bu itibarla Ali Genç başkanımız listesini yaptığında bana nerede görev verirse versin, maddi ve manevi olarak yanında olacağım. İsterse listede yer almamayım bu değişmeyecektir” dedi. Karakuş’un konuşması salondakilerden yoğun alkış aldı.

 

Ali Genç, “Daha konuşacak çok şey var”

 

Bu durumu katılımcıların oyuna sunan Sezgin Başalan, oybirliği ile herkesin teveccühünü kazanan Ali GENÇ’e söz verdi. Söz alan işadamı Ali Genç yaptığı birleştirici ve duygu yüklü konuşmada, “Öncelikle beni bu göreve öneren Bekir Karakuş ve yönetimine ayrıca oy birliği ile bana bu görevi veren çok değerli haziruna teşekkür ediyorum. Ben asla ve asla şimdiye kadar bu göreve talip olmadım. Görevi kabul etmeden burada bulunan değerli katılımcılara sormak istiyorum. Şayet bu göreve talip olmak isteyen var ise bütün gücümle yanında olacağım. Ancak kimse bu görevi üstlenmezse bu bayrağı daha da yukarılara taşımak için teveccühüzle olabilirim. Hiçbir partinin derneği değil Sivaslıların derneği olacağız, düşkünün, yetimin yanında olacağız. Kimseye eğilmeden, bükülmeden onurumuzla bütün kardeşlerimizi kucaklayacağız. Allah’a şükürler olsun ki şahsım adına ne bir siyasi makamda ne de mal da mülkte gözüm yok. Bana verdiğiniz görev süresince siyasete girmeyi düşünmüyorum. Ancak kalitesiyle bir yerlere gelmeyi hak etmiş hemşehrilerimin maddi ve manevi anlamda elinden tutmakta boynumun borcu olsun. Geçmişte yapılan hiçbir hatayı yapmayalım. Toplumumuzu ilgilendiren konularda asla kimseyle gizli görüşmelerim olmayacaktır. Daha konuşacak çok şeyler var. Zamanı geldikçe inşallah hepsini birlikte konuşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle beni bu göreve layık gördüğünüz için sonsuz teşekkürleri sunuyorum.” dedi.

 

www.sariyergundem.com

 


Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent