logo

reklam
14 Şubat 2014

Sarıyer’de ekmeğe REKOR Zam…

Sarıyer’de ekmeğe REKOR Zam…

Diğer ilçelerde 75 kuruştan satılan ekmek Sarıyer’de 1 lira 25 kuruş oldu.

 

İstanbul’da ortalama ekmek fiyatları 75 kuruş iken Sarıyer’de 1 liraya satılan ekmeğe bir kez daha zam geldi. Sarıyer Fırıncılar Odası’nın aldırttığı zam kararına göre ekmek bundan böyle 1 lira 25 kuruştan satılacak. Zaten diğer ilçelere göre en yüksek fiyattan satılan ekmek, yüzde 25′lik yeni zamla kendi rekorunu kırdı. Sadece Sarıyer’e özel olarak alınan yeni zam büyük tepkiye neden olurken, zamma gerekçe olarak Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe genelindeki halk ekmek satışları ve artan maliyetler olarak gösterildi.

 

AYHAN YILMAZ; “ SARIYER’İN EKMEĞİYLE OYNAMAYIN ” DEDİ.

EKMEK1

Sarıyer’deki ekmek zammına karşı Sosyal Medya üzerinden kampanya başlatan Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz, Sariyergundem.com İnternet haber sitemize yaptığı açıklamada; “ Sarıyerliler ekmeği en yüksek fiyattan alıyordu. Bu yeni zamla fiyat farkı daha da arttı. Bu kadar büyük fiyat farkını kabul etmek mümkün değil. Yanı başımızdaki ilçelerde ekmek neredeyse yarı yarıya daha ucuz. Bu haksızlığa herkesin tepki göstermesi gerekir” diye konuştu.

 

BELEDİYE, FİYATLARIN İNDİRİLMESİ İÇİN DEVREDE

 

Öte yandan Sarıyer’de ekmeğe yapılan rekor zam büyük tepkiye neden olurken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in zammın geri çekilmesi için fırıncılar nezdinde girişimlerde bulunacağı öğrenildi. Fırıncıların yaptığı zamma hukuken müdahale yetkisi bulunmayan Sarıyer Belediyesi’nin, Sarıyer’deki vatandaşların diğer ilçelerde olduğu gibi aynı fiyattan (75 kuruş) ekmek yiyebilmesi için harekete geçtiği öğrenildi.

 

www.sariyergundem.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent