logo

reklam
11 Kasım 2013

Savaş Ay son yolculuğuna uğurlanıyor !

savasSavaş Ay son yolculuğuna uğurlanıyor!

Türkiye’nin usta gazete ve televizyoncusu Savaş Ay bugün Fatih Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Gazeteci Savaş Ay için şu saatlerde Sabah gazetesi önünde tören düzenleniyor.

Sabah Gazetesi önünde düzenlenecek törenin ardından bir törende CRR’de düzenlenecek.

Ay’ın cenazesi, törenlerin ardından Fatih Camii’nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından Topkapı Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

 

Usta gazeteci Savaş Ay, pazartesi günü Fatih Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta gazeteci Savaş Ay için ilk tören yıllardır çalıştığı Sabah Gazetesi önünde saat 10.00′da düzenlenecek. Savaş Ay için bir diğer tören ise Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda saat 11.30′da olacak. Usta gazeteci Fatih Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Topkapı Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

 

Savaş Ay Kimdir?

Savaş Ay, (d. 1954, Gaziantep) Türk televizyoncu, muhabir ve gazeteci.

Şükran ve Turan Ay’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Marmara Ticari Bilimler Akademisi’nde eğitimini tamamladı. Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans’ta görev aldı. atv, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar atv, Star TV ve Kanal 1′de A Takımı adlı tartışma programını yaptı. İngilizce bilmektedir. 2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık’ında oynadığı Dansöz adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Ulaş Can Ay isimli, ses sanatçısı bir erkek çocuğa ve Sanem Ay adında, bir kız çocuğa sahipti

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent