logo

reklam

Şehit ve Gazi Yakınlarına Devlette Kadro Müjesi

Şehit ve Gazi Yakınlarına Devlette Kadro Müjesi

Hükümet, kamuda istihdam edilecek 35 bin şehit-gazi yakını için düğmeye bastı. 3 bin kadroluk ilk grup atama Ramazan’ın son haftasındaki iftarda yapılacak. 35 bin kadroluk atamalar, 2015 sonuna kadar bitecek…

Başbakan’dan, şehit ve gazi yakınlarına bayram müjdesi geldi… Şehit ve gazi yakınları kamuda istihdam edilecek. Ramazan ayının son haftasında Başbakan şehit ve gazi yakınları ileiftar yemeğinde buluşacak ve  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nında iştirak edeceği iftar davetinde şehit ve gazi yakınlarına devlette kadro müjdesini müjdesi verilecek.

ÜÇ BİN ŞEHİT VE GAZİ YAKINI BU AY ATANACAK

Akşam Gazetesi’nden Bilal Kutlular’ın imzasını taşıyan habere göre: Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı iftar yemeğinde yaklaşık 3 bin kadronun ataması yapılacak. Atamalarda kimin hangi kamu kurum ve kuruluşunda istihdam edeceği, iftar yemeğinin ardından düzenlenecek elektronik kura töreniyle belirlenecek. Kura butonuna Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan basacak.

ATAMA SÜRECİ 2015’TE BİTECEK

İlk grup atamanın ardından, süreç içinde yeni atamalar yapılacak. 35 bin kadroya ilişkin atamalar 2015 sonuna kadar tamamlanacak. Yönetmeliğe göre, TSK mensubu ve güvenlik görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına iki, malul olanlara bir, vazife malulü kapsamındaki diğer kamu görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına veya malul olanlara bir, sivil vatandaşlardan terör eylemleri nedeniyle hayatını kaybeden veya engelli hale gelenlere bir istihdam hakkı veriliyor.

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARININ KURUMLARDAKİ STATÜSÜ NE OLACAK?

İddialara göre kamuya alınacak şehit ve gazi yakınları genel ve özel bütçeli kamu kurumlarına, düzenleyici ve denetleyici kurumlara, sosyal güvenlik kurumlarına, KİT ve BİT’lere atanacaklar. Şehit ve gazi yakınları sözleşmeli sürekli işçi olarak,memur olarak kamuda istihdam edilecekler.

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA KADRO EĞİTİMİNE GÖRE VERİLECEK

Şehit ve gazi yakınları eğer, İlköğretim, ortaokul mezunu iseler olan hizmetli  kadrolarına, eğer şehit ve gazi yakınları ortaöğretim, lise ve yükseköğretim mezunu iseler memur kadrolarına atanacaklar.

 

http://www.34volt.com/is-dunyasi/istanbul/sehit-ve-gazi-yakinlarina-devlette-kadro-mujesi-41355/

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent